Genel Haberler

FIVB Uruguay İşbirliği

FIVB ve Uruguaylı Voleybol Federasyonu (FUV), FIVB Gelişim Programı aracılığıyla koçluk desteğiyle Uruguay’da plaj voleybolunun seviyesini yükseltmeye devam etti.

2017’den beri FIVB, Uruguay’daki milli takımlar için Gelişim Programını yıllık üç aylık koçluk destek projeleri aracılığıyla desteklemektedir. Özellikle, FIVB Eğitmeni Juan Manuel Cartagena de Jesús, ulusal koçları güçlendirmek ve Uruguay’ın milli takımlarının genel seviyesini iyileştirmek için yetenek yollarının oluşturulmasını sağlamak için milli takım programlarını yeniden yapılandırmak için FUV ile koordineli olarak çalıştı. Projeler ayrıca Uruguay hükümeti ve Uruguay Olimpiyat Komitesi’nin desteğini de aldı.

FIVB ile birlikte FUV, net hedefler belirledi ve vizyonunu uluslararası sahnede sonuçlara ulaşmaya yönlendirdi. Örneğin, Projeler Platformu desteği, Uruguay erkek milli plaj voleybolu takımının son birkaç yılda güçlenmesine yardımcı oldu.

Bu, FIVB Plaj Voleybolu Dünya Şampiyonası Hamburg 2019’a katılmaya hak kazanmak ve her zamankinden daha iyi performans göstermek ve Pan Amerikan Oyunları’na (Küba ve Brezilya gibi takımları yenerek) katılma dahil olmak üzere takım için bazı harika sonuçlarda sergilendi. Takımın bir sonraki hedefi, Güney Amerika Olimpiyat Eleme Turnuvası aracılığıyla Olimpiyat Oyunları Tokyo 2020 plaj voleybolu yarışmasına hak kazanmak.

FIVB Başkanı Dr Ary S. Graça F° şunları söyledi:

“Uruguay erkek milli plaj voleybolu takımının harika sonuçları, spordan gelen parayı tekrar spora yatırarak dünya çapında milli takımların seviyesini yükseltmenin öneminin kanıtıdır.

“FIVB, dünya çapındaki milli takımları güçlendirmeye tamamen kendini adamıştır, bu yüzden Voleybol Güçlendirmeyi başlattık. Bu sayede, potansiyellerine ulaşmalarına ve sevgili sporumuzu dünya çapında daha yüksek seviyelere çıkarmalarına yardımcı olmak için daha fazla Ulusal Federasyon ve milli takımı destekleyeceğiz.”

FUV Başkanı Guido Salvo Palleiro şunları söyledi:

“FUV artık FIVB Projeler Platformu aracılığıyla yürütülebilecek gelişimin açık bir örneğidir. Platform başladığından bu yana geçen üç yılda, bir FIVB Eğitmeni ile işbirliği içinde çabalarımızı en üst düzeye çıkarma görevini üstlendik ve milli takım Gelişim Programımızı ilerletebildik.

“Hem voleybol hem de plaj voleybolu milli takımlarımızda derinlik oluşturabildik ve bu, sahada harika sonuçlara dönüştü. FIVB’nin Projeler Platformu aracılığıyla verdiği destek, bu gelişmede etkili oldu ve Uruguay’daki voleybolun önünde kesinlikle parlak bir gelecek var.”

FIVB Eğitmeni Juan Manuel Cartagena de Jesús şunları söyledi:

“Bu projeler ancak Ulusal Federasyon, Olimpiyat Komitesi ve yerel yönetim buna hak ettiği önemi verdiğinde başarılı olur. FIVB Projeler Platformu, dünya çapında voleybolun gelişimi için çok değerli, ancak gelişmekte olan ülkelerin büyüyebileceği yeterli bir ilişkinin olması önemlidir.

“Küçük ülkelerde veya sporumuza çok az maruz kalan ülkelerde, Ulusal Federasyonlar uluslararası çabalarını plaj voleyboluna yönlendirmeli, çünkü ülke için büyüme ve başarılar için daha birçok fırsat var.”

FUV, projesi FIVB Projeler Platformu 2020 aracılığıyla onaylandıktan sonra şu anda 12 aylık destek alıyor.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu