DünyaManşet

FIVB ve İtalya VNL İçin Hazır

FIVB, Volleyball World ve RCS Sports & Events, ENIT – İtalyan Ulusal Turist Kurulu 2021 VNL için tüm hazırlıklarını tamamladı.
İtalya’nın Rimini kentinde 25 Mayıs’ta başlayacak 2021 FIVB Voleybol Milletler Ligi’nde önce kadınlar sahne alacak. 28 Mayıs’tan itibaren de erkekler müsabakaları başlayacak.

FIVB Başkanı Dr Ary S.Graca F ° 2021 FIVB Voleybol Milletler Ligi ile ilgili şunları söyledi:
Gezegendeki en güçlü milli takımlardan bazılarını, en önemli yıllık etkinliğimiz olan 2021 VNL’de ağırlamayı dört gözle bekliyoruz. Bu, milli takımların Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’na kadar en üst seviyede rekabet etmeleri için inanılmaz bir fırsat olacak. Sahada her şeyi vereceklerinden ve heyecan verici voleybol aksiyonuyla bir kez daha dünya çapındaki taraftarlara ilham vereceklerinden hiç şüphem yok! ”

ENIT – İtalya Ulusal Turist Kurulu Başkanı Giorgio Palmucci ise şunları söyledi:

“VNL, dünyanın en çok takip edilen ve popüler sporlarından biri olan voleybolu içeren uluslararası bir etkinliktir. Rimini’de yarışacak 32 milli takım, tüm bölgeyi tanıtmaya yardımcı olacak ve bu İtalya’da turizmin yeniden başlaması için odaklandığımız unsurlardan biri.

“Bu etkinlik, dünyanın dört bir yanından ilgi çekecek. Ayrıca turizm ve turizm sektörünün yanı sıra turist ve yerel topluluk arasında doğal bir bütünleşme oluşturan bölge için itici bir güç olan spor turizminin yeniden başlatılmasına da yardımcı olacak. ”

İtalyan Voleybol Federasyonu (FIPAV) Başkanı Giuseppe Manfredi şunları söyledi:
“Nihayet buradayız! Voleybol dünyasının büyük yıldızları sahaya geri dönüyor ve elbette bunun İtalya’da FIVB, Volleyball World ve RCS Spor ve Etkinlikleri tarafından Rimini’de düzenlenen güvenli balonda gerçekleşmesinden çok mutluyuz. Herkes için karmaşık bir dönem oldu, her birimizin günlük yaşamını etkileyen pek çok zorluğun olduğu ancak sonunda tünelin sonundaki ışığı görebiliyoruz ve FIVB’nin örgütsel ve ekonomik taahhüdü gerçekten dikkate değerdi.’

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu