DünyaGenel HaberlerManşet

FIVB’den Fair Play Uygulaması

İlk Etabı 30 Mayıs-4 Haziran 2023 tarihleri arasında Antalya’da, ikinci haftasında 13-18 Haziran 2023 tarihleri arasında Hong Kong’da (Çin), üçüncü haftasında da 27 Haziran-2 Temmuz 2023 tarihleri arasında Bangkok’ta (Tayland) gerçekleştirilecek olan FIVB Milletler Ligi (VNL)’de uygulanacak yeniliklerden biri de Fair Play anı olarak tanıtıldı.

FIVB, voleybol oyununda topun daha fazla havada kalması, seyir zevkinin artması ve adaletin, rakibine saygının ön plana çıkması amacıyla her organizasyon öncesi yeni uygulamaları maçlarda deneyerek uygulanabilirliğini test eder. Bu yılkı VNL’de de bir dizi yeni uygulama değerlendirilecek. Bunlardan biri de Fair Play Anı.

Önceki gün FIVB A Klasmanı Uluslararası Voleybol Hakemlerinin yer aldığı Webinar’da tanıtılan yeni uygulamalar arasında yer alan Fair Play Anı; karşılaşmanın hakemleri Challenge (GDS) işareti yapmadan önce oyuncular fileye değdiklerini veya topun ellerinden gittiğini söylerlerse Fair Play diye kaydedilecek. Turnuva sonunda veya maç sonunda en centilmen takıma ödül verilecek.

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu