DünyaManşet

FIVB’den #PlayTrueDay

Bugün FIVB, Play True Day’i kutluyor, çünkü organizasyon temiz spora olan bağlılığını yineliyor.

Play True Day, 2013 yılında WADA tarafından düzenlenen Eğitim Konferansı’ndan ilham alındıktan sonra ilk olarak 2014 yılında Güney Amerika’daki ülkeler tarafından başlatılmıştır. Açılış kutlamalarından bu yana Play True Day, temiz spor, temiz rekabet ve temiz sporcular için farkındalığı artırmaya devam ederken giderek güçlenmeye başladı.

2015 yazında FIVB, oyuncuların anti-doping konusundaki hak ve sorumluluklarının farkında olmalarını sağlamak ve eğitmek için çevrimiçi bir program geliştirdi. Bu girişime FIVB Play Clean programı denir ve oyuncuların temiz rekabet konusunda desteklenebilmeleri için Dünya Dopingle Mücadele Koduna uygun olarak en son tavsiyeleri yansıtacak şekilde sürekli olarak değiştirilmiş ve güncellenmiştir.

Buna ek olarak, FIVB güçlü anti-doping mesajını tanıtmak için geçen yıl boyunca çeşitli programlar yürüttü. Bu, hem oyuncuları hem de seyircileri, bilgiyi arttırmak ve temiz sporu teşvik etmek için Tokyo’daki FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu 2019 4 yıldızlı gibi etkinliklerde eğitim kaynakları ve sunumlar içerdi.

Bu yılki Play True Day alışılmadık koşullar altında gerçekleşiyor ve bu, Play True on Day True Day 2020’de kendine özgü Play Safe temasına yansıyor. Dünya çapında voleybolcular, ilgili sağlık otoritelerinin yönergelerini izleyerek ve dünya çapında sağlık çalışanlarının inanılmaz çalışmalarına desteklerini göstererek virüsün yayılmasını engellemek için üzerine düşeni yapıyorlar.

Sloven Voleybol Federasyonu da Play True Day’e katılıyor ve Twitter’daki girişim için desteklerini dile getirdi.

Play True Day web sitesi hakkında daha fazla bilgi edinin ve #PlayTrueDay kullanarak Twitter’da Play True Day’i takip ederek kelimenin yayılmasına yardımcı olun.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu