Genel Haberler

Fran Peterlin’den Anlamlı Davranış

Koronavirüs pandemisine karşı mücadelede şu anda ön saflarda çalışan oyunculardan bir dizi hikaye paylaştık. Hırvatistan’ın milli voleybolcusu Fran Peterlin gibi diğerleri vakıf ve kar amacı gütmeyen kuruluşlara zamanlarını sunarak çok ihtiyaç duydukları desteği veriyorlar. Dokuz yıldır Hırvat milli takımının üyesi olan Peterlin, voleybol sahasında da çok fazla sportmenlik sergiliyor.

26 yaşındaki pasör çaprazı, şu anda Hırvat başkentinde Caritas ve Zagreb Başpiskoposu tarafından yürütülen eylemi destekliyor. Peterlin, kariyerinin başlarında İsviçre ve Yunanistan’daki geçen sezonlarının ardından iki yıl boyunca Salonit Anhovo KANAL için oynadığı Slovenya’dan, gelen coronavirus krizinin patlak vermesinden sonra evine döndü.

Hırvatistan ve özellikle Zagreb, sadece salgının değil, aynı zamanda Hırvat başkentini Mart ayı sonlarında vuran bir depremle de uğraşmak zorunda kaldı. “Deprem bize evde yatmak istemediğimizi değil, ihtiyacı olanlara yardım etmemizi sağladı. Karantina yüzünden çok fazla antreman yapmıyorum, bu yüzden çok fazla boş zamanım var. Kendim için olmasa bile, en azından diğerleri için yararlı bir şey yapabileceğim için gerçekten çok mutluyum ”diyor Peterlin.

Fran ve kardeşleri Zagreb Başpiskoposluğunun Caritas’ıyla işbirliği içinde depremin sonuçlarıyla ilgilenen ve mali kısıtlamalardan geçmek zorunda kalan ailelere gıda paketleri dağıtıyorlar.

“Zagreb’in her yerine yiyecek paketleri gönderiyor ve teslim ediyoruz. Elbette güvenlik önlemlerine saygı duyuyor, koruyucu maske ve eldiven takıyoruz ve yakın temastan kaçınıyoruz. Ayrıca depremden sonra evlerini terk etmek zorunda kalan birçok aileyi barındıran Cvjetno yurduna bu paketleri teslim ettik. Çeşitli yerel şirketlerden küçük bağışlar olmasına rağmen bu paketlerin bu insanlar için ne anlama geldiğini görmek beni gerçekten çok mutlu etti. ”Diye devam ediyor Peterlin.

Aferin Fran!
22 Mart sabahı, küresel koronavirüs salgınının tam ortasında, 5.3 depreminde Zagreb’e çarparak Hırvat başkentinde büyük hasara yol açmıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu