Genel Haberler

FUNBALL’da ilk etkinlik başarı ile tamamlandı

Zagreb Voleybol Derneği’nin “Yeni Eğitim Programı” projesinin son aşaması, Avrupa Birliği Erasmus + Spor Programı tarafından ortak olarak finanse edilen Erken Yaş (6-9) Grubunda Voleybol için Katı ve Sağlıklı Temeller İnşa Etmek – FUNBALL ”Hırvatistan’ın  başkenti Zagrep’te bulunan Bojan Stranić Voleybol Salonu’nda gerçekleşti.

Son iki yıldır, Zagreb Voleybol Derneği ve ortakları olan Zagreb Üniversitesi Kinesiyoloji Fakültesi, HAOK Mladost, OD Šempeter (SLO), Scuola di pallavolo Anderlini Soc. Coop. Sociale SD (ITA), VK Ekonóm SPU Nitra (SVK) ve Avignon Volley-Ball (FRA) voleybola yeni başlayanlar için özel olarak tasarlanmış bir program geliştirmek için birlikte çalıştı. Öncelik 6-7 ve 8-9 yaş arası çocuklarda idi.

Programın ilk bölümünde, halihazırda mevcut olan bu tür programlar hakkında araştırma ve veri toplama yer aldı. Ortaklar, belirli bir yaştaki çocuklar için mevcut programların hiçbirinin operasyonel düzeyde ve özellikle bireysel eğitim için sunulan yazılı materyal içermediğini keşfettiler. Bu projenin entelektüel çıktısı tam olarak bunu sunacaktır. Etkileşimli bir el kitabı, antrenörlerin eğitim birimlerine hızlı erişimine izin verecek ve tek bir belgede belirli bir egzersizin metinsel ve multimedya özetine sahip olacaktır. Bu kılavuz, bu genç yaş kategorileri ile çalışan koçlara, yeni başlayanlarla ilgilenen koçlara, beden eğitimi öğretmenlerine ve ayrıca daha yaşlı ve daha deneyimli ekiplerle çalışanlara çok yardımcı olacaktır.

Proje yöneticisi Hrvoje Borovina, Zagreb’deki Kinesiyoloji Fakültesi profesörü Tomislav Đurković ile birlikte son birkaç yıl içinde gerçekleştirilen tüm faaliyetleri koçlara ve öğretmenlere sundu. Bunlar, projenin en başında, eğitim kavramının geliştirilmesi yoluyla, programın programa katılan koçlar ve çocuklardan projenin başarısı hakkında geri bildirim toplamak için yapılan araştırmaları içeriyor.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu