Efeler LigiLigler

Galibiyete rağmen Galatasaray’da hüzün hakimdi

Galatasaray HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımının AXA Sigorta Efeler Ligi 20. haftasında Sorgun Belediyespor’u 3-0 yendiği karşılaşma sonrası Voleybol Şubesinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Okan Böke, Başantrenör Nedim Özbey, kaptan Selçuk Keskin ve oyunculardan Onurcan Çakır ile Burak Mert, GS TV’nin sorularını yanıtladı.

Açıklamalar şu şekilde:

OKAN BÖKE

“Şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve sevenlerine sabır diliyorum. Çok zor bir zaman. Olduğunu duyduğumuzdan beri gözümüze uyku girmiyor. Gencecik canlarımız, evlatlarımız için ben de elimden geldiğince Twitter’dan yazdım. Böyle bir zamanda konuşulacak hiçbir şey kalmıyor. İnsanın eğlenesi kalmıyor. İyi bir maç oldu. Oyuncuları tebrik ediyorum. Benim elimde olsa ben hiçbir şeyi oynatmam hepsini ertelerim bugünlerde. Gerçekten zamanı ve yeri değil. İnşallah bunun sonu gelir bir şekilde. Tüm temennimiz bu yönde. Tekrardan tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, sevenlerine sabırlar diliyorum.”

NEDİM ÖZBEY

“Galibiyetin, voleybolun bir önemi yok. Bu kadar insanın, ülkesi için canını feda etmesi beni duygulandırıyor. Konuşamıyorum. Allah şehitlerimizin anne ve babalarına sabır versin, yaralılara da acil şifalar diliyorum. Bu vatanı kimse bölemeyecek hiç kimse merak etmesin.”

SELÇUK KESKİN

“Hepimizin başı sağ olsun, çok üzgünüz. Bu olayların bir an önce son bulmasını istiyoruz. Bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyoruz. Hepimizin acısı çok büyük, ülke olarak çok zor günler yaşıyoruz. Dualarımız onlarla. İnşallah bir daha bu kötü olaylar yaşanmaz.”

ONURCAN ÇAKIR

“İdlib’te yaşanan olaylardan dolayı çok üzgünüz. Yüce Türk milletinin başı sağ olsun. Bu maça çıkmamız gerekiyor işimiz bu. 3-0 kazandık, galibiyetten dolayı mutluyuz ama sevinemiyoruz çok üzgünüz. Umarım bir an önce her şey yoluna girer.”

BURAK MERT

“Konuşulacak çok fazla şey yok. Çok zor günler geçiriyoruz. Mehmetçiğimiz şehit olurken maç hakkında çok fazla şey söylemek insanın içinden gelmiyor. Bizler de keyif almıyoruz yaparken ama mecburuz bu işi yapmaya. Biz için bir antrenman maçı oldu. Herkes oynama fırsatı buldu. Tüm takımın iyi oynadığı bir maç oldu. Yavaş yavaş yükselişteyiz, bunun da devamı gelecek. Önemli maçlara doğru yaklaşıyoruz. Kupa ve Play-Off’lar başlayacak, Avrupa’da yolumuza devam ediyoruz. Böyle maçlar hem motivasyon açısından hem de bir şeyleri denememiz açısından iyi oluyor. Güzel bir mücadele oldu. Sorgun da elinden geleni yaptı. Onlara da bundan sonrası için başarılar diliyorum.”

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu