Gallay ve Pereyra İçin Cancun Önemli Bir Fırsat Oldu

0
19

Cancun Merkezindeki üç FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu 4 yıldızlı etkinliği, dünyanın dört bir yanından birçok takıma birkaç ay bekledikten sonra uluslararası düzeydeki rekabete dönme fırsatı sundu.

Arjantinli Ana Gallay ve Fernanda Pereyra, Meksika’da geçirdikleri zamandan en çok yararlanan sporcular arasında. Onlar için, Cancun’da üç önemli turnuvada rekabet etme olasılığı son derece değerli oldu çünkü Kasım 2019’dan bu yana sadece ulusal turlarının ve Güney Amerika Pisti turnuvalarında yer almışlardı.
İki kez Olimpiyat yarışçısı olan Gallay, “Bizim için buraya gelip rekabet edebilmek harikaydı, atlet olarak yapmayı sevdiğimiz şey bu,” dedi. “İlk etkinlikten bir hafta öncesine kadar gelebileceğimizden emin değildik. Fernanda ve ben omuz ameliyatlarından geliyoruz ve bu seviyede, kesinlikle en iyi durumda değilseniz ve topa sert vuramıyorsanız oynamak gerçekten zor, ama yavaş yavaş gelişiyoruz. ”

35 yaşındaki Gallay ve 29 yaşındaki Pereyra, fiziksel sınırlamalarıyla mücadele ettiler ve Meksika kumundaki ilk altı maçından yalnızca birini kazanmayı başardılar, ancak bu, onlardan tam olarak yararlanmadıkları anlamına gelmez. Cancun’dayken sahip oldukları her fırsatı değerlendirdiler.
Arjantinliler, etkinliklerde yarışan diğer ikililere karşı antrenman seansları ile turnuvalar arasındaki zamanlarını en üst düzeye çıkarmaya çalıştılar ve bu yüksek rekabet seviyesini kopyalamaya çalıştılar.
Gallay, “Bunun muhtemelen buraya gelmenin en iyi kısmı olduğunu söyleyebilirim,” diye ekledi. “İlk iki turnuvada ilk iki maçımızı kaybettik ve etkinliklerde uzun sürmedik, ancak bu süreyi diğer takımlara karşı antrenman yapmak için harcadık. Farklı oyun tarzlarına sahip rakiplere karşı oynamak bizim için harikaydı, bu fırsattan gerçekten faydalandık. ”
Gallay ve Pereyra, ülkeyi sırasıyla Virginia Zonta ve Georgina Klug ile 2012 Londra ve Rio 2016 Oyunlarında temsil etmesinden sonra, Arjantin’i üst üste üçüncü kez Olimpiyatlar için temsil etmeye çalışıyorlar.
Takımın tek şansı, Arjantin’in 26-27 Haziran tarihleri arasında San Juan’da Kolombiya, Paraguay ve Venezuela ile oynayacağı Haziran Kıta Kupası. Mümkün olan en iyi hazırlığı elde etmek için Gallay ve Pereyra, Rusya ve Çek Cumhuriyeti’ndeki bir sonraki Dünya Turu etkinliklerinde oynamayı planlıyor.
Gallay, “Amaç hem Sochi’ye hem de Ostrava’ya gitmek, ama olan biten her şeyden emin olmak gerçekten zor,” diye düşündü Gallay. “Her şey yolunda giderse, mümkün olan en iyi şekilde hazırlanabilmemiz için bu etkinliklerde Kıta Kupası’nda oynayacak iki takımla da oynayacağız. Hedefimiz, Arjantin’i Olimpiyatlarda tekrar kazanmak ve kazanmak. “

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here