Genel HaberlerManşet

Geçmiş olsun Gökhan Saygı

Plaj voleybolu emekçisi ve Voleybolx.com sitesi yazarlarından Gökhan Saygı, İstanbul Türkiye Hastanesi’nde başarılı bir operasyon geçirdi.
Operatör Doktor Gökçe Mik tarafından yaklaşık iki buçuk saat süren total kalça protezi operasyonu yaşayan Gökhan Saygı’nın ameliyat sonrası genel sağlık durumunun iyi olduğu ve son kontrollerin ardından hafta sonu taburcu olacağı öğrenildi.

Serde yazarlık olunca,  Gökhan Saygı da hastalığının hikayesini yazıya dökmeyi de ihmal etmedi tabii :)

Epirden Beach Volley ile Yaklaşık 25 yıl Türkiye’nin birçok yerinde gerçekleştirdikleri plaj voleybolu organizasyonlarına, günümüzde Kadir Hergüner ile birlikte Marmara Beach Volley organizasyonlarıyla Tekirdağ ve ilçelerinde salon ve plaj voleybolunu yeniden canlandırmaya devam eden voleybol emekçisi Gökhan Saygı’ya geçmiş olsun dileklerimizi gönderirken, hastanedeyken yazdığı yazısını sizlerle paylaşıyoruz.

Voleybol Aktüel

Hastalığımın Hikayesi

55 yaşıma gelene kadar, düzenli spor yapıyordum. Bir gün otomobilime binerken kasığımda ağrı hissettim. Doktora gittiğimde acı gerçekle yüzleştim. Sinsice ilerleyen Romatoit Artrit rahatsızlığı ortaya çıkmaya başlamıştı. Tüm spor faaliyetlerim yasaklandı. En kötüsü de plaj voleybolu oynayamamaktı. Benim için büyük bir travma oldu. Sonra hastalığım hızla ilerledi. Kaçınılmaz son olarak, dört sene önce ilk ameliyatımı oldum. İki bacağımda da aynı rahatsızlık olduğu için, diğerinin ameliyatı için bugüne kadar bekledim. Artık ağrılar dayanılmaz hale geldi ve tekrar ameliyat olmak zorunda kaldım.

Çok başarılı bir operasyon geçirdim. Beni ikinci kez ameliyat eden doktorum Gökçe Mık sayesinde eski günlerime döneceğimi ümit ediyorum. Şunu gururla söyleyeyim, yüce Atatürk’ün dediği gibi kendimi Türk hekimlerine emanet ediyorum. Doktorlarımıza güveniyorum. Onların haklarını ödeyemeyiz.

Sağlığımızın kıymetini bilelim. Olmaya Devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi.

Saygılarımla,

Gökhan Saygı
14 Ekim 2021

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu