Genel Haberler

Geleceğin Spor Yöneticileri CEV Merkezini Ziyaret Etti

Lüksemburg’daki ‘Avrupa Voleybolunun evi’ LUNEX (Differdange merkezli Uluslararası Sağlık, Egzersiz ve Spor Üniversitesi) ‘in kozmopolit bir grup genç, enerjik öğrencisine kapılarını açtı. Profesör Mathieu Winand’ın eşliğinde CEV merkezini ziyaret ettiler.

Uluslararası Spor Yönetimi lisans programının ikinci yılına devam eden 12 öğrenci, ilk kez bir uluslararası spor organizasyonunu ziyaret etme perspektifinde gözle görülür bir şekilde heyecanlandılar. CEV tarafından yürütülen faaliyetler ve böyle bir kurumun günlük yönetişimi ve işleyişi hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için büyük ilgi gösterdiler.

CEV Genel Müdürü Thorsten Endres ziyaretçileri sıcak bir şekilde karşıladı. Grand Duchy’den böyle bir akademik kurumla yakın işbirliği kurmanın önemini vurgulayarak, özellikle LUNEX mezunlarının potansiyel olarak stajyerler ve Avrupa’daki Voleybol’un iyiliği için çalışan gelecekteki çalışanlar olabileceğini bildiğini ifade etti.

CEV Teknik ve Geliştirme Müdürü Vuk Karanovic, 1973’teki resmi kuruluşundan bu yana CEV tarihinin kilometre taşlarını ve Avrupa Voleybol Konfederasyonu’nun ana faaliyetlerini gözden geçirdi. Oyunu tabandan büyütmek için gösterilen tüm çabaları düzene koymanın yanı sıra EuroVolley ve Şampiyonlar Ligi Süper Finalleri gibi büyük uluslararası, gelir getirici etkinlikler sunmanın önemini vurguladı.

Ziyaret bağımsız bir işlem değildi. Çünkü bu öğrenciler aynı zamanda mevcut e-spor ortamını değerlendiren bir kağıt üretimi üzerinde çalışacaklar. Böylece voleybol ailesi için de hızla büyüyen bu işi değerlendirme imkanı doğacak. Böylece bu kanal aracılığıyla sporu genç kuşaklar arasında tanıtma fırsatı belirecek.

“Çok heyecan verici bir öğleden sonraydı ve Lüksemburglu olmama rağmen, CEV’nin merkezlerinin burada olduğunu bilmediğimi itiraf etmeliyim. CEV’de çalışan insanların Voleybol’u büyütmek için neler yaptıklarından ve uluslararası bir spor organizasyonunun işleyiş şekli hakkında biraz daha fazla şey anlamak zorunda kaldığımız için daha fazla bilgi edinebildiğimiz için mutluyum ”dedi öğrenci grup üyesi Claire Faber. “Bir sonraki adım, orada ne yayınladığınızı görmek için CEV’in sosyal medya hesaplarını kontrol etmek ve etkinliklerinizi daha yakından takip etmeye çalışmak olacak” diye ekledi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu