Genel Haberler

Gelişen İlham Verici Voleybol Aktivatörleri (DIVA)

Kadınlara Koçluk ve Hakemlikte Öncelik

Volleyball Ireland, İrlanda Spor tarafından finanse edilen Kadınlar Spor Programına katıldı.
Gelişen İlham Verici Voleybol Aktivatörleri (DIVA)’nin girişimi, kadın voleybol oyuncularına liderlik ve koçluk becerileri sağlamaya odaklanacak ve koçluk kariyerine başlamalarını sağlayacak. Program ağırlıklı olarak iki kilit pazara odaklanacak: Üçüncü seviye kolejlerdeki öğrenciler ve mevcut voleybol kulüpleri içindeki aktif oyuncular.

Katılımcılara kolejleri içinde yeni bir voleybol etkinliği veya topluluk içindeki kulüp temelli DIVA’lar için Antrenör Eğitimi, Eğitim, Voleybol Ekipmanı ve Pazarlama desteği sağlanacak. Sadece antrenörlerin gelişimine katkıda bulunmakla kalmayıp aynı zamanda katılımın artmasına da yardımcı olunması sağlanacak.

Voleybol, 64:36 oranı ile kadın yetişkin katılımının erkeklerden daha yüksek olduğu birkaç spordan biri. Ancak, bu oran koçluk ve hakemlik konusunda sadece% 38 ve % 41 kadındır.

Voleybol İrlanda Genel Müdürü, Gary Stewart projenin işe yaramasını umuyor. “Projenin temel amacı, koçluk oranlarımızla katılım arasındaki makası kapatmak. DIVA Programının sunduğu destek, rehberlik ve eğitimin gerçekleşeceğini umuyoruz ve bu da  koçluk için daha fazla kadına ilham verecek, bu ancak katılımı ve performansı artırmamıza yardımcı olabilir ”dedi. “Kulüp Aktivatörleri için, bu program CEV Okulları Projesi gibi diğer girişimleri tamamlayabilir ve gönüllü kapasitelerin geliştirilmesine yardımcı olabilir, böylece kulüpler gençlik bölümlerini geliştirmek için kaynaklara sahip olur.”
İrlanda genelindeki beş kolej, University College Dublin (UCD), Cork IT ve İrlanda Ulusal Üniversitesi, Galway (NUIG) programları desteklemek için şimdiden destek sözü verdi.

Sport Ireland, DIVA girişimine iki yılda 50.000 Avro’ya ayırıyor ve Sporda Kadınların liderliğini Nora Stapleton yorumladı: “Voleybol İrlanda’nın DIVA programının yaratıcılığından ve Voleybol Topluluğunda şu anda yeterince temsil edilmeyen belirli bir pazarı hedeflemesinden çok etkilendik. Bu heyecan verici projede büyük bir büyüme potansiyeli var ve ilgilenen tüm tarafları katılmaya teşvik ediyoruz. Koçluk ve liderlik , Spor İrlanda’nın Spor Politikası içinde kadınlarında yer almasını arzu ettiği kilit alanlardan bazıları. Bu heyecan verici yeni projeyle Volleyball Ireland, bu alanlarda bir fark yaratmaya çalışmak için harika bir iş yapıyor ”dedi.
DIVA programı, Kalkınma Görevlisi Jessie Carmody’nin bir fikri. Kendisi Sporda Kadın (WIS) tarafından finanse edilen Voleybol Geçiş Yılı projesinde ortaokulda yer almıştı. “DIVA programı, kolej veya kulüplerde eğlenceli ve aktif şekilde olumlu bir etki yaratıyor. Uzman antrenörler veya seçkin Voleybol oyuncuları aramıyoruz, sadece enerjileri ve coşkuları olan ve bir fark yaratmak isteyen normal insanlar ”dedi. “Geçiş Yılında (TY) öğrenciyken WIS programı bana ilham verdi ve bu yeni projenin bir sonraki Voleybol liderleri grubunu teşvik edeceğini umuyorum.”

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu