Gelişimin Bir Sonraki Adımı Uluslararası Tecrübe

0
12

Şili’nin erkek milli takımı, son birkaç yıldır Güney Amerika voleybol sahasında gözle görülür bir büyüme yaşadı. Ulus, gelişiminde sonraki adımları dört gözle bekliyor, ancak büyük olasılıkla bunlar ülke sınırları dışına atılacak.

Şili’nin kıta düzeyindeki yükselişi, Parraguirre kardeşler Matias, Tomas ve Vicente de dahil olmak üzere ülkenin gençlik ve gençlik seviyelerinde birlikte çok zaman geçiren bir grup genç oyuncuyla sağlam bir gelişim yapısı üzerine inşa edildi.

Oyuncular, bir sonraki adımın, dünya çapındaki kulüp liglerinde oynayan daha fazla milli takım üyesinin üst düzey turnuvalarda değerli deneyimler kazanabilmeleri olduğuna inanıyor. Bu, önümüzdeki sezon için İspanyol tarafı Arona ile imzaladığı için 2020-2021’de 29 yaşındaki Tomas’ın izleyeceği rota.

Şili Federasyonu web sitesiyle yapılan röportajda, “Milli takım olarak Paris 2024 Olimpiyatları’na katılma konusunda iyi bir yolda olduğumuzu düşünüyorum, ancak kilit nokta oraya kadar gelişmeye devam etmemiz,” dedi. “Yurtdışındaki kulüpler için yarışan daha fazla oyuncumuz olması çok önemli çünkü bu şekilde daha fazla deneyim elde ediyor ve oyun seviyenizi yükseltiyorsunuz.”

Bu rota pasör Matias Banda için yeni değil. 2014 yılında, henüz 19 yaşındayken, Banda ilk yurtdışı deneyimini İsviçreli Lindaren Volley Amriswill ile yaptı. Şili’nin Deportes Linares ve Arjantin kulüpleri Rivadavia Voley ve Monteros’la yaşanan sıkıntıların ardından, şu anda 25 yaşında olan oyuncu, gelecek sezon Yunan Ligi’nde AE Komotinis için sıraya gireceği zaman Avrupa’ya dönecek.

“Liseden ayrıldım ve doğrudan uluslararası bir lige gittim ve bu çok yardımcı oldu” dedi. “Beni çok olgunlaştırdı ve dünyanın çeşitli yerlerinden gelen diğer takım arkadaşları ile oynamak harika bir deneyimdi. Bazı değerli ilişkiler kurmamı sağladı ve bunlar bir oyuncu olarak büyümem için çok önemliydi. ”

Şili, Ocak ayında Santiago’da ev sahipliği yaptığı Güney Amerika Elemeleri’nde ikinci sırada yer aldığı için ilk Olimpiyat görünümüne katılmaya çok da uzak değildi. Umut, bunu bundan dört yıl sonra bir sonraki denemelerinde nihayet yapabilmeleridir.

Ülkenin önümüzdeki sezon İspanya liginde pasör Esteban Villarreal (Unicaja), dış saha oyuncusu Rafael Albornoz (Arona) ve orta blokçu Simon Guerra (Barcelona) dahil olmak üzere önümüzdeki sezon Avrupa’da oynayacak başka oyuncuları var. Dışarıdan vurucu Vicente Parraguirre, SKV Usti nad Labem ile arka arkaya ikinci sezon için Çek Cumhuriyeti’nde kalacak.

Umutları, evlerinden uzakta sıkı çalışmalarının gelecekte sadık yerel hayranlarına neşe getireceğidir.

“Sporla ilgili harika bir şey, size her zaman ikinci bir şans vermesidir,” diye düşündü Banda. “Çok genç oynamaya başladık ve çok uzun süredir beraberiz. Şimdiye kadar istediğimizden kesinlikle daha fazla aksilik yaşadık, ama her zaman birbirimize bağlıyız. Ve sonraki hedeflerimiz Olimpiyatlara ve Dünya Şampiyonalarına hak kazanmak. “

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here