Dünya

Genç Kübalı Brezilya’da Oynamak İstiyor

Arjantin Voleybol Ligi’nde oynadığı üçüncü sezon, yetenekli Kübalı Miguel Angel Lopez’in bütün yeteneklerini en iyi kullandığı sezon oldu.
Normal sezonda en iyi üçüncü skorer ve beşinci en iyi servisçisi olan Lopez, UPCN Voley San Juan’ın koronavirüs pandemisi nedeniyle durdurulan ligin yarı finallerine yolculuğundaki kilit oyunculardan biriydi.
25 Mart’ta 23 yaşını doldurmuş olan Lopez, Gigantes del Sur için Arjantin’deki ilk iki sezonunun sonunda UPCN ile müthiş yeteneğini sergilemeden oynadı.
“Bu yıl şampiyon olmamız için gereken her şeye sahip olduğumuza ikna olmuştum,” dedi Lopez.
“Buradaki üç yılım, gelişimime o kadar çok yardımcı oldu ki, UPCN’den Gigantes ve Fabián Armoa ile antrenörlerim Camilo Soto benden en iyi olanı aldı ve her ikisi de ilerlememin anahtarı oldu.”
Hücumlarında ve servislerinde her zaman mevcut olan patlayıcı özelliği, FIVB U19 ve U21 Dünya Şampiyonalarında ve 2016 Rio de Janeiro Olimpiyatlarında oynayan Lopez’in ticari markası oldu.
Lopez, oyuncu olarak kariyerinde bir sonraki aşamaya hazır ve Brezilya’dan Sada Cruzeiro ile görüşmelerde bulundu.
“Şimdi herhangi bir ligin taleplerini karşılamaya hazır hissediyorum”dedi. “Dünyanın en iyi beş kulübünden biri olan Sada Cruzeiro ile bazı görüşmeler yaptım. Brezilya Süper Ligi’ne gitmem benim daha fazla gelişmem için çok önemli. ”
Ekibinin fizik antrenörü tarafından tasarlanan bir rutin egzersiz, Lopez’in karantina süresinin sona ermesini ve böylece Küba’ya geri dönme şansını beklerken aktif kalmasına yardımcı oldu.
“Çalışacak alanım var ve geri kalan süre boyunca TV dizilerini izleyip PlayStation’da vakit geçiriyorum” dedi. “Bu günlerde yaptığım şey, dinlenmek ve bu şeyin (pandemi) mümkün olduğunca çabuk devam edip etmediğini görmek için en çok rahatlamaya çalışmak.”

Lopez, Küba’daki ailesi ile ebeveynleri ve kız kardeşleri de dahil olmak üzere sık sık konuşuyor ve Küba Voleybol Federasyonu ile de iletişim halinde.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu