Plaj Voleybolu

Genç Markus Ağabeylerinin İzinde

Hendrik ve Anders’i takip eden Markus Mol, Mol ailesinin Ljubljana Beach Voleybol turnuvasına katılan üçüncü üyesi. Bu yıl büyük kardeşlerinin uluslararası alanda elde ettiği başarıya ulaşmaya çalışan ‘Mol bayrağını’ taşıyan tek kişi.

Markus, ebeveynleri eski Voleybol ve Plaj Voleybolu şampiyonları olduğu ve dört kardeşinin tamamı aktif Voleybol veya Plaj Voleybolu oyuncuları olduğu için Norveç’teki en başarılı Voleybol ailesinden geliyor. Anne Merita Berntsen, 1996 yılında Atlanta’da olimpiyatlarda yer aldı ve baba Kåre geçtiğimiz yıl Bulgaristan’ın Sofya kentinde CEV tarafından düzenlenen Avrupa Voleybol Galasında ‘Yılın Plaj Voleybolu Antrenörü’ ödülünü aldı.

Kuzeni Mathias Berntsen de elit bir Plaj Voleybolu oyuncusudur, bu yüzden Markus becerilerini geliştirmek için pek çok fırsata sahiptir. İki kez Avrupa şampiyonu Anders’in, özellikle etkileyici blok becerileri nedeniyle tüm aile üyeleri arasında en güçlü ve en zor rakip olduğuna inanıyor.

Çocukluğunda voleybol’a az çok dahil olmasına rağmen, uzun süre futbol oynadı. “Bütün ailem voleybol oynadığından tüm hayatım boyunca voleybol oynamam normal bir şeydir, ancak 7. sınıfa kadar ciddi bir şekilde voleybol oynamaya başlayıp yarışmalara katılanak kadar uzun süre futbol oynadım.” Voleybol oynamadığı zaman, 18 yaşındaki oyuncu dinlenmek, uyumak ve ailesiyle ve arkadaşlarıyla zaman geçirmekten hoşlanır. Ayrıca, en büyük kardeşi Hendrik’in üniversiteye gittiği Hawaii’ye seyahat etmeyi seviyor.

Şimdiye kadarki en büyük başarısı, genellikle kardeşi Anders ile oynayan Christian Sørum ile birlikte, geçen yıl Oslo’da düzenlenen FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu 1-Star’da elde ettiği ikincilik oldu. Yarı finallerde Hendrik’i yendiler, ancak finalde Markus’un Ljubljana’daki ortağı Nils Gunnar Ringøen ile birlikte Oslo’da yarışan Anders’e kaybettiler.

Mol kardeşlerin en küçüğü, üç yıl önce kardeşi Anders’i altın madalya ve MVP unvanıyla taçlandıran Sloven başkentinde ilk kez tadını çıkarıyor. Markus hala çok genç olmasına rağmen, kendisi için yüksek hedefler koydu: “Şimdilik daha fazla Dünya Turu etkinliği oynamaya çalışacağım, Ljubljana’da bunun gibi deneyim kazanmak ve mümkün olduğunca çok sıralama puanı göreceğiz ve bunun nerede olduğunu göreceğiz beni alacak ”dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu