Plaj Voleybolu

Genlerinde Plaj Voleybolu Olan Aile

Uluslararası plaj voleybolu ile uğraşanların, sporu büyük bir aile olarak oluşturan topluluğa atıfta bulunmaları yaygındır.

Ancak bu terim, son birkaç yıldır spora hakim olan belirli bir Norveç klanını tanımlamak için daha uygun bir şey olamazdı.

Bu yılın başlarında üst üste dördüncü EuroBeachVolley şampiyonluğunu kazanan Tokyo Olimpiyat şampiyonu Anders Mol, plaj voleybolunda ailesinin yüzü olabilir ama bu konuda kesinlikle yalnız değil. Ağabeyi Hendrik, kuzenleri Mathias Berntsen ile oynuyor ve her iki takım da Anders ve Hendrik’in 2019 ve 2021’de CEV Yılın Plaj Voleybolu Antrenörü ödülünü kazanan babası Kare tarafından yönetiliyor.

Plaj Voleybolunun Vikinglerine yakında biri daha katıldı ve bu isim Anders’in kardeşlerinden bir diğeri olan 19 yaşında olan Markus Mol. Markus, CEV U20 Avrupa Şampiyonasında gümüş madalya kazandı.

Markus Mol’ün bütün ailesi voleybol oynuyor ve O’nun da hayatı boyunca voleybol oynaması oldukça normal bir şey. Markus, uzun süre futbol oynadı, 7. Sınıfta ciddi anlamda voleybola başladığı ve müsabakalara katıldığı zamana kadar.

Markus, genç yaşına rağmen 2019 yılında Anders’in partneri olan Christian Sørum ile eşleşti ve altın madalya maçında kardeşi ve Nils Ringoen’e yenilerek Oslo’da gümüş olan ilk Dünya Turu madalyasını kazandı.

Abisi Anders Mol’a göre kardeşinin büyük bir potansiyeli var ve solak olması ona yeni fırsatlar getiriyor.

Markus, uluslararası plaj voleybolunda aile rutinine tamamen entegre olduğunda, 16 yaşındaki Adrian ve 15 yaşındaki Sofia’nın aynı süreçten geçme zamanı gelecek. Anders’ın tipik olarak söylediği gibi, Mol ailesi ve plaj voleybolu söz konusu olduğunda, mesele sadece başlangıç gibi görünüyor.

Voleybol gerçek bir aile sporudur. Sadece dünya çapındaki kapalı ve plaj turnuvalarında bulunan samimi ortam nedeniyle değil, aynı zamanda her yaştan ve fiziksel yetenekten insanın oynamasına izin veren oyunun basitliği nedeniyle. Aynı zamanda büyüleyici bir spordur ve bu nedenle aynı aileden birkaç kuşak ona aşık olur. Arada bir, bu aile bağlantılarını profesyonel düzeyde görebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu