Kar Voleybolu

Gernot Leitner ile Kar Voleybolu

Gernot Leitner , eski bir plaj voleybolu oyuncusu ve şimdi Avusturya Voleybol Federasyonu Başkanı aynı zamanda FIVB’ nin bir üyesi. CEV Kar Voleybolu Çalışma Grubu’nun, kar voleybolunun büyümesi hakkındaki çalışmalarını anlatıyor.

Gernot Leitner, kar voleybolu oynayan ilk sporculardan biri. 1997’de takım arkadaşı Oliver Stamm ile birlikte Avrupa’daki bir yarışmayı İtalya, Çek Cumhuriyeti ve diğer takımları yenerek kazandılar.

Maçlar çok eğlenceliydi, kazandılar çünkü en iyi ayakkabılar onlardaydı. Ayrıca, 3.000m’de bir gösteri maçı daha oynadılar. Ancak kar voleybolunun şimdi daha da büyüdüğünü görmek gerçekten çok heyecan verici.

Avusturya’nın dağ turizmi ve kış sporları geleneği, onu voleybolla birleştirmeye yol açan ana neden. Avusturya’da on yıllardır çok aktif bir plaj voleybolu sahnesi var ve son Dünya Şampiyonası 2017’de Viyana’da gerçekleştirildi.

Bu düşünceyle Avusturya, kar voleybolu için öncü bir ülke olmak için büyük bir fırsat yakalamış oldu.

Leitner’e göre daha fazla sporcu kar voleybolu oynamaya başladıkça ve oynadıkça büyüyecek olan yeni bir disiplin. Bu aşamalarda, en iyi plaj ve salon oyuncularının kendi müsabakalarına odaklandığı görülüyor, ancak dışarıda karın yıldızı olacak binlerce oyuncu var.

Kar voleybolu atmosferi eğlenceli, kolay ve kayakçıların dağlardaki deneyimlerine mükemmel bir eklenti yapıyor. Kar voleybolunun konsepti, hem özel hayranları hem de kar tatili yapan ziyaretçileri çeken yüksek performanslı sporlar ve dağ turizmi eğlencesi ile ilgilidir.

Leitner, Avusturya turizm sektöründe, kar voleyboluna ilgi gösteren çok sayıda ticari ortakları olduğunu söylüyor. Bu, Avrupa’da, özellikle aktif dağ turizmi destinasyonlarına sahip ülkelere de yansıyor ve onlarda muhtemelen kar voleybolu için başarılı bir ev sahibi olacaklar.

Kar voleybolunun öncüsü olarak, gelecekte etkinliklerin nitelik ve niceliği açısından itici bir güç olmaya devam etme sorumluluğu söz konusu. Hedef, kesinlikle turnuvalara ev sahipliği yapacak daha fazla mekan yaratmak, Avrupa ve Dünya Turlarını büyütmek, böylece kar voleybolunun bütün bir sezon oynamak isteyen sporcular için uygun bir alternatif haline getirmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu