DünyaManşet

Giovanni Guidetti: ”İçimde iyi bir his var…’

Sırbistan Kadın A Milli Voleybol Takımı yeni baş antrenörü Giovanni Guidetti 27 Mart 2023 Pazartesi günü Obrenovac’ta antrenman düzenledi.

Sırbistan’ın BPS Superliga’da oynayan kulüplerden Sırp milli takımı adayları için 27 Mart Pazartesi günü antrenman düzenledi. Antrenman iki grup halinde TSİ: 13.00-17.00 saatleri arasında Obrenovac’ta bulunan SKC Obrenovac Salonu’nda gerçekleştirildi.

Sırbistan Milli Takımı’nın fitness koçu Vladimir Bankovic, antrenman başlamadan önce tüm adayları test etti.

BPS Superliga’daki baş antrenörler de Obrenovac’taki antrenmanda bulundular.

Giovanni Guidetti Sırbistan basınına şöyle konuştu; ”Mutluyum, heyecanlıyım. İlk defa Sırbistan üniformasıyla spor salonunda bulunduğum için heyecanlıyım.

İçimde iyi bir his var, mutluyum. Antrenmanın düzeyi yüksekti. Bu kızları hiç izlememiştim, en azından çoğunu. Ama üst düzeydeydiler. Sırbistan ligindeki tüm kulüplere teşekkür etmek istiyorum çünkü yarın play-offlar’ın başlayacağını biliyorum ve oyuncularının gelmesine izin verdiler. Bu tür bir işbirliğini takdir ediyorum. Bu kızların Mayıs başındaki ilk takım toplantısında olacaklarından kesinlikle eminim.’

Tüm adaylar, efsanevi fitness koçu Vladimir Bankovic tarafından test edildi.

”A Milliyle her yıl yaptığımız ölçümler bunlar. Bunun nasıl yapıldığını görmek yeni koç için iyi bir deneyim olacak. Bu voleybolcuların şu anki kondisyonları, play-offl’arda olduğu gibi, maksimum seviyede.” Bankovic; görünüşlerinden memnunum, iyileştirmeleri için yer var ve bunun üzerinde çalışmaları gerekiyor. ”diye ekledi.

Sırp takımı bu sezon Milletler Ligi’nde, Avrupa Şampiyonası’nda ve Olimpiyat Oyunları eleme turnuvasında oynayacaklar. Mayıs ayının ilk günlerinde hazırlıklar başlayacak.

Kaynak: sportal.rs

”Hiçbir beklentim yok, sadece bu neslin hangi seviyede olduğunu ve ilk takıma katkı sağlayabilecek kaç kişi olduğunu gözlemlemek ve anlamak istiyorum. Tabii ki yurtdışında oynayan tüm Sırp oyuncuları tanıyorum ama burada oynayanları iyi tanımıyorum. Bence bu kez bir araya gelmemiz, onları görebilmem ve bu yaz çağıracağım tüm oyuncular hakkında net bir fikir edinebilmem önemli. Bunun için buradayım, bazılarını ilk takıma sokmak istiyorum.”

Kaynak: SRBIJA DANAS

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu