ManşetMilli Takımlar

Giovanni Nereye Gidiyor?

TVF’nin En İsabetli Seçimlerinden: Giovanni Guidetti

A Milli Kadın Voleybol Takımımızın başına 2017’de; Türk oyuncuları çok iyi tanıyan, aynı zamanda Hollanda ve Almanya Milli Takımları’nda başarılı sonuçlara imza atmış başantrenör Giovanni Guidetti getirilmişti.

VakıfBank Kadın Voleybol Takımı ile yaşadığı bir çok başarıya rağmen Milli Takım sürecinde de sıkça eleştirilen Guidetti ise aldığı kararları adım adım uygularken, son olarak da Hollanda’dan Olimpiyat Oyunları’nda uzanan başarılı süreçle TVF’nin ne kadar doğru seçim olduğu bir kez daha gösterdi.

Final maçının teri soğumadan atılan Tokyo için hazırlıklara başlamak gerektiğini söyleyecek kadar da işine saygılı ve sahip! İşte O anlar:

Avrupa Şampiyonası’ndaki madalyalar, Milletler Ligi’ndeki iyi derecelerin ardından gelen olimpiyat kotası doğru yolda olduğumuzu ortaya koydu. İşi çok seven Guidetti’nin kota sevincini kısa kesip bir an önce olimpiyata kilitlenmesi de başarı için süreci ne kadar ciddiye aldığını gösterdi. Bunun böyle olduğunu da Milli Takım menajeri Pelin Emniyetli’nin tweeti adeta kanıtlar nitelikteydi…

İşte o tweet: “Olimpiyata gidiş ve mutluluk tweetlerinden önce, yaşanmış gerçek hikaye anlatayım: Düşünün, herkes dans ediyor, eğleniyor. Giovanni yanıma geliyor. Pelo 2 gün sonra Tokyo kamp programını yapmaya başla, şu tarihte gidelim, salonu bul, uçak biletleri vs… diyor? söyleyeceklerim bitti.”

 

Kadroya aldığı/almadığı oyuncular konusundaki seçimi, oyun anlayışı, mola alışı/almayışı vs gibi bir çok konuda eleştirilen Guidetti sadece kendi işini yapmaya devam ediyor vede başarılı oluyor!

Teşekkürler Türkiye Voleybol Federasyonu, Teşekkürler Giovanni Guidetti

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. İşine odaklanmış, 24 saat işin içinde, ciddi, samimi, başarıyı kovalayan, milli takımımız için çok önemli bir karakter. Fark yarattığını düşünüyorum. Basın fazla ilgi göstermedi. Antrenörün başarısına da gerekli ihtimam gösterilmeli.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu