Dünya

Gittikçe Gelişen Bir Japon

Yuki Ishikawa, Japonya milli takımıyla ilk kez 18 yaşında gençken, 2014 Asya Oyunları’nda ilk kez sahneye çıktı. Olağanüstü saha anlayışı, atletizmi ve incelikli tekniği onu voleybolun ilgi odağı haline getirdi ve en güvenilir oyunculardan biri olarak yerini sağlamlaştırdı.
192 santimetre boyunda olan Ishikawa, pozisyonundaki birçok oyuncudan daha küçüktür, ancak olağanüstü sıçrama yeteneği ve keskin smaçları düzenli olarak rakip savunucuları şaşırtmaktadır.
2019 FIVB Voleybol Milletler Ligi’nde ön eleme turunda en çok gol atan oyuncular arasında yer aldı ve 193 puan topladı. Arjantin’e karşı 28 sayılık en iyi skor performansı da dahil olmak üzere beş kez en skorer isim olarak Japonya’ya liderlik etti.
Ishikawa, ilkokulunda voleybol oynamaya başladı. Küçük yaşlardan itibaren, bir takımı zafere nasıl götüreceğini biliyordu ve Seijo Lisesi’ne giderken iki yıl üst üste üçlü taçları ele geçirdi.
18 yaşında, Chuo Üniversitesi’nde çaylak bir sansasyondu ve onu milli takım koçu için kolay bir seçim haline getirdi. Aynı yıl İtalyan kulübü Volley Modena ile ilk sözleşmesini imzaladığında da dikkatleri üzerine çekti.
Daha sonra üniversiteden mezun olduktan sonra Siena’ya taşınmadan önce üniversitede iken En İyi Voleybol Latina için sonraki iki sezon oynadı. Power Volley Milano’ya son transferinden önce Kioene Padova’da oynadı.
Ishikawa, Japonya’nın genel klasmanda dördüncü olduğu 2019 FIVB Erkekler Voleybol Dünya Kupası’nda En İyi Smaçör ödülünü aldı. Takımın Dünya Kupası’nda dördüncü sırada yer alması 28 yıldaki en iyi sonucuydu.

https://youtu.be/oah-ioljDjg

https://youtu.be/gff5rlNPsLY

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu