Sultanlar Ligi

Gizem Güreşen: “Elimizden gelenin en iyisini yapacağız”

Resmi maçların başlamasına çok az bir süre kala hazırlıklarını sürdüren takımlardan Galatasaray HDI Sigorta’da ilk hedef kupa maçları.

Takım kaptanı Gizem Güreşen, sezon öncesi yaptığı açıklamada genç oyuncuların katılımıyla geniş bir kadroya ulaştıklarını ve uyum adına zamana ihtiyaç olduğunu dile getirdi. Gizem Güreşen’in Khimik Yuzhny ile yapılan hazırlık maçı sonrası değerlendirmeleri şu şekilde:

“Eksiktik aslında. Genç oyuncularımız milli takımdaydı. Onları da ayrı ayrı tebrik etmek istiyorum, çünkü Avrupa şampiyonu oldular. Dün geldiler bugün de maça çıktılar. Şu ana kadar çok iyi gidiyoruz. Çok fazla hazırlık maçı yapma şansımız oldu. Aramıza yeni katılan arkadaşlarımız var. Onlarla bir uyum süreci yaşıyoruz. Antrenmanlara başlayalı henüz bir ay oldu; fakat hazırlık maçları uyum için iyi oluyor. Önümüzdeki günlerde maçlarımız da başlıyor. Bu süreçte birlikte uyum sağlayarak daha iyi bir voleybol ortaya koymamız için biraz daha zamana ihtiyacımız var. Şu ana kadar her şey çok güzel gidiyor. Çalışmalarımız çok güzel. Genç arkadaşlarımız bomba gibi bu sene. O kadar tatlılar ki inanamazsınız. Çok keyifli geçiyor antrenmanlar. Umarım her şey çok güzel geçecek çünkü çok güzel bir başlangıç yaptık.”

“Bir hazırlık turnuvasında üç maç arka arkaya oynadık. Şu durumda üç maç arka arkaya oynamak kolay olmuyor. Her maçı ayrı bir gün olarak görüp hepsine ayrı ayrı hazırlanarak çıkacağız. Bu üç maçı kazanacağımız düşünüyorum. Elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Genç arkadaşlarımızın gelmesiyle birlikte kadromuz daha da genişledi. Şu anda rotasyon yaparak hem dinlenme hem de hocanın genç oyuncuları deneme açısından şans var. O yüzden hoca da çok mutludur diye düşünüyorum oyuncular geldiği için. Takım tamamlandı. Sadece genç oyuncumuz kaldı. Beren. O da gelince rotasyon ile birlikte güzel bir turnuva geçireceğimiz düşünüyorum. İnşallah hepsini kazanırız.”

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu