AvrupaGenel Haberler

Görme Engelli Taraftarın Hayalleri Gerçek Oluyor!

“Arabalar ve saraylar, para ve zenginlik hayal etmiyorum, tekrar görebilmeyi hayal etmiyorum. En büyük hayalim en sevdiğim Bulgar dişi aslanlarımın maçını canlı izlemek!
İdollerim Eva Yaneva, Petya Barakova, Elitsa Vasileva, Hristina Vuchkova ve tüm ekibi canlı desteklemek için!”

İlham veren kelimeler, değil mi?

Bulgaristan milli takımının en büyük hayranlarından biri olan Dobri Stoyanov, geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesaplarından paylaştı. Görme engelli olmasına rağmen bir kaç yıldır “kalbiyle voleybol izliyor”.

Ve #EuroVolleyW 2021, Plovdiv’deki “Kolodruma” Spor Salonundaki tüm taraftarlara voleybolun gücünün her türlü sınırlamanın ötesinde olduğunu göstererek hayalini gerçekleştirdi.

Dobri Pazar günü, Bulgaristan-İspanya maçında yer aldı ve Dobri’nin favorisi olan Bulgaristan takımı, hücumda rakiplerini geride bırakarak 3-0’lık bir galibiyet elde etti.

Dobri, Lionesses’in B Grubu’ndaki ikinci zaferini Bulgar Voleybol Taraftar Kulübü ile kutladı.

Ancak Stoyanov için önemli olan istatistik değildi. En sevdiği oyuncularla tanışma ve Ultimate Voleyball Show’un bir parçası olma duygusu ile maçtan sonra voleybol taraftarı olarak duygularını paylaştı.

‘Bulgar Milli Takımındaki oyuncularla iletişim kurarken onların alçakgönüllülüğünü hissettim. Yoğun programları, tüm sorumlulukları ve özel hayatları olmasına rağmen, birçoğu sosyal ağlarda benimle ilgilenmek için zaman ayırdı. Bana her zaman çok nazik davrandılar. Ve sahada onlar benim en büyük neşem.’

Öncesinde Kolodruma spor salonu tam bir ev haline geldi. Covid önlemlerine uyan 2500’den fazla taraftar Bulgar, takımlarına tezahürat etmeye geldi ve olağanüstü bir atmosferin yaratılmasına katkıda bulundu.

‘Evde kalıp onların oyunlarını dinlediğimde her noktayı yaşıyorum. Ve kazanılan her setten sonra yüzüm parlıyor. Bulgar dişi aslanlarının bir maçına katılmak ve onları yıllarca canlı desteklemek istedim. Ve işte en büyük hayalim gerçekleşiyor.’

Bulgar oyuncular, görme yetisini kaybeden büyük hayranlarıyla tanışmaktan mutlu oldular. Favorileri Eva Yaneva ve Petya Barakova O’nunla bir fotoğraf çektirdi ve kendisine özel bir hediye verdi  Bu milli takımdaki tüm oyuncuların imzalarının bulunduğu bir posterdi.

Her iki oyuncu da Dobri’ye teşekkürlerini iletti.

Yaneva duygusal hayrınana, “Burada olduğunuz ve desteğiniz için teşekkür ederiz” dedi.

Bir süre önce Eva, Dobri’nin sosyal medyadaki paylaşımlarını gördü ve O’na yazmaya başladı.

Cumartesi günkü maçtan sonra Dobi ile konuşan Bulgar smaçör, ayrıca Avrupa’daki tüm Voleybol taraftarlarına özel bir mesaj gönderdi:
Voleybol sevgisi sınırların ötesindedir!

Bulgar oyuncu Eva Yaneva “Gözleriyle göremeyen, ancak kalbiyle görebilen insandır. Duygularını sözleriyle aktarıyor” dedi.

Victoria Georgieva – CEV

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu