Genel Haberler

“Gözde Kırdar’a” Anlamlı Veda

Türk Voleybolu’nun Efsane İsmi “Gözde Kırdar’a” Anlamlı Veda

VakıfBank Spor Kulübü altyapısından yetişen ve aralıksız 19 yıl boyunca sarı-siyahlı formayı giyen Gözde Kırdar’ın iki (2) numaralı forması, VakıfBank Spor Sarayı’nda düzenlenen törenle emekli edildi.

Türk kadınını ve Türk sporunu dünyaya tanıtmak amacıyla 33 yıldır kadın voleybolu alanında faaliyetlerini sürdüren VakıfBank, kadın voleybol takımının efsane kaptanı Gözde Kırdar’a özel bir tören düzenledi. VakıfBank Spor Kulübü altyapısından yetişen ve aralıksız 19 yıl boyunca sarı-siyahlı formayı giyen Gözde Kırdar’ın iki numaralı forması emekli edildi.

VakıfBank Spor Sarayı’nda gerçekleştirilen organizasyonda VakıfBank Genel Müdürü ve VakıfBank Spor Kulübü Başkanı Abdi Serdar Üstünsalih, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, TVF Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksu, TVF Asbaşkanı Suat Güler, TVF Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Kurtaran Mumcu, CEV Asbaşkanı Özkan Mutlugil, VakıfBank Yöneticileri ve VakıfBank Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeleri, voleybol camiasının önde gelen isimleri, Kırdar için bir araya geldi.

Törende, VakıfBank formasıyla ’20 kupa’ kazanan Gözde Kırdar’ın 19 yıllık kariyerini anlatan belgeselin gösterimi yapılırken, emekli edilen 2 numaralı forması VakıfBank Spor Sarayı’na asıldı.

Voleybol camiasının buluştuğu jübilede, TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Türk voleyboluna katkı ve emeklerinden dolayı Gözde Kırdar’a plaket verdi.

TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, voleybol camiasının nezih bir camia olduğunu herkese gösterdiklerini belirterek, “Vefa bu camiada var. Gözde, Türk voleybolunun gururu olmuş biri. Voleybol camiasında olmaya, hizmet vermeye devam edecek. Gözde’de emeği olan ailesine çok teşekkür ediyorum. Gözde, temsil ettiği takımına değil, Türk voleyboluna hizmet etmiş bir isimdir. Hepimizin, camiamızın gururu oldu. Gözdeciğim iyi ki varsın. Biz seni unutmayacağız. Sana voleybol camiasının kapısı sonuna kadar açık. Bizler bugün varız, yarın yokuz. Bizler unutuluruz ancak sizler unutulmazsınız” ifadelerini kullandı.

VakıfBank Genel Müdürü ve VakıfBank Spor Kulübü Başkanı Abdi Serdar Üstünsalih, ”19 yıl boyunca ‘Bu Ailenin Gözde’si olan ‘Efsane Kaptanımız’ için bir araya geldik. Gözde Kırdar, 1999 yılında Kütahya’dan gelip, büyük VakıfBank ailesine katıldı. Koşullar ne olursa olsun, çalışkanlığı, hırsı, azmi, güçlü ve pes etmeyen karakteriyle gönlümüzde taht kurdu” diye konuştu.

VakıfBank Spor Kulübü’nün dünyanın en büyük voleybol kulübü ve sporcular için bir cazibe merkezi haline geldiğine dikkat çeken Üstünsalih, ”Bankamızın voleybola olan yatırımı, spor tarihimizde de bir mihenk taşı olmuştur. Türk kadınının ‘Yanındaki Güç’ olduğumuz için çok mutluyuz ve iyi ki bu anlamlı hikayenin bir parçasıyız” açıklamasında bulundu.

”VakıfBank olarak kulübümüzün sportif başarıları ile büyük gurur duyuyoruz” diyen Üstünsalih, sözlerini şöyle sonlandırdı: ”Burada altını çizmek istediğimiz konu ‘Türk kadınının başarısı’dır. VakıfBank olarak doğru yöntem, teşvik ve yatırımla Türk kadınının dünyada neler başarabileceğini gösterdik. Örneğin bu yaz Milli Takımımıza, tüm yaş kategorilerinde en çok oyuncu gönderen kulüplerden biri olduk. Kulübümüzün ana ilkesi daha çok kızımıza ulaşmak ve onlara neler başarabileceklerini göstermektir. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Gözde Kırdar gibi kızlarımızı Türk voleyboluna kazandırmaya devam edeceğiz.”

VakıfBank’ın efsane kaptanı Gözde Kırdar ise ”Böyle bir veda hayal etmemiştim. Zaten VakıfBank’ta her zaman hayallerimden ötesini yaşadım. Bu güzel organizasyon için tüm VakıfBank ailesine çok teşekkür ediyorum. Benim üzerimde emeği olan herkese çok teşekkür ediyorum. VakıfBank benim yuvam. Bu ailede 20 kupa kazandım. Kızım beni sahada hiç izleyemedi ama bugünü ona büyüyünce izleteceğim. Onu da kendim gibi hırslı ve azimli bir birey olarak yetiştireceğime söz veriyorum” dedi.

Gözde Kırdar’ın VakıfBank’taki kupa koleksiyonu

FIVB Kulüpler Dünya Şampiyonası (2013, 2017)

CEV Şampiyonlar Ligi (2011, 2013, 2017, 2018)

Türkiye Ligi (2004, 2005, 2013, 2014, 2016, 2018)

Türkiye Kupası (2013, 2014, 2017)

Şampiyonlar Kupası (2013, 2014, 2017)

Top Teams Kupası (2004)

CEV Challenge Kupası (2005)

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu