1. LigKadınlarLigler

Göztepe Baş Antrenörü İlker Alkan Sezon Sonunu Değerlendirdi

Göztepe Başantrenörü İlker Alkan sezon sonu değerlendirmelerinde bulundu. TVF Kadınlar Voleybol 1.Ligi A Grubu takımlarından Göztepe, play off turundaki maçlarını tamamladı.

İzmir ekibi Göztepe baş antrenörü İlker Alkan;

Çok uzun, sekiz aylık bir süreci geride bıraktık. Geçen sezondan play-off yapan dört tane takımla birlikte play off yarısına girip normal sezonu lider tamamlamak hiç de kolay değildi.
Bütün sezon boyunca calışmalarımızı hep bu yönde yaptık ama birinci oldugumuz zaman hiçbir sevi kazanamayacağımızı, esas isin play off’ta olacağını biliyorduk. Zor ve dengeli bir grupta yer aldık. İlk gün oynadığımız ve 20-18 tie-break’te kaybettiğimiz Muratpasa Bld. karşılaşması bizi oldukça zor bir duruma düşürdü. Hem fiziksel hem de mental olarak ertesi günkü Beşiktaş maçına daha da yorgun bir sekilde çıktık. Maçın kırılma anları yaşandı.
Özellikle atakta çok verimli olamadık. Beşiktaş blok ve defans kurgusunda bize karst basarili oldu. Bazı şeyleri değistirmeye çalişsak da bir türlü ritmimizi yakalayamadık.
Burada oyuncularımızı fiziksel ve daha da önemlisi mental olarak bir sonraki güne hazırlamak daha da güç hale geldi. Her seye rağmen ilk gün mağlup olurken aldığımız puan bizi son güne taşıdı. Son gün ilk setin sonlarına doğru Nati’nin dirseğinde bir sakatlık oldu ve oyundan almak zorunda kaldık. İkinci sette bambaşka bir kurguyla başlayalım dedik ve Maluh’u Nati’nin yerine, Nazlı’yı da pasör çaprazına koyduk.
Çünkü mutlaka seti ve setleri almamız gerekiyordu. Tam burada da Nazir’nin sakatlandığı süreç başladı. Bu tabii ki çok kötü oldu. O dakikadan sonra zaten son set daha çok oynamayan oyuncularımıza şans verdik.

Genel olarak bakacak olursak dört yılın sonunda iki kez play-off oynadık.
Play-off’a giderken çabalarımız tabii ki çok daha zor ve yorucu old ama esas play-off’u oynamak degil
sezonun başından itibaren yari finali ve finali oynamak adına bir organizasyona gitmemiz gerekiyor. Çünkü 20 haftalık kazandığınız bir liderlik size play off’ta bir yer edindirmiyor. Bu aynı zamanda sistemin de değişmesinin gerektiğinin bir kanıtı bence.

Takım olarak, organizasyon olarak play-off’lara ve Sultanlar Ligi’ne sıkmaya hazırlanmamız gerekiyor. İzmir uzun vıllardır Sultanlar Ligi’nde temsil edilmiyor. Orada yer almak ve sürdürülebilir bir sekilde orada kalmak çok önemli.
2. hatta 3. deneyişinde üst lige çıkmayı başaran takımlar var. Bizler için üzücü fakat güzel bir tecrübe oldu. Umarım Göztepe en kısa sürede hak ettiği yere ulaşacaktır.

Son olarak öncelikle çalışma arkadaşlarıma sezon boyunca beni hiçbir zaman yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyorum.
Beraber gittiğimiz bu yolda çok zor zamanları birlikte atlattık. Aynı zamanda tüm oyuncularıma teşekkür ediyorum. Onlar ellerinden geleni yaptılar, karakter gösterdiler. Biz onlarla her dakikayı beraber yaşadık. Ne kadar çaba sarf ettiklerinin farkındayım. Göztepe ve İzmir için çok çabaladılar ama olmadı. Yine aynı şekilde desteğini her zaman hissettiren sayın Mehmet Sepil’e, voleybol şubemizin degerli yöneticilerine ve şube sorumlumuz Hüsnü Öztuncel’e çok teşekkür ediyorum. Bu süreçte sadece iyi günlerde değil kötü günlerde de yanımızda yer alarak bizim dik durmamızı sağladı. En büyük teşekkürü de Şanlı Göztepe taraftarına borç bilirim. İlk günden beri bizlerin başarısı için, arma için hep yanımızda oldular. Umarım herkes için her şey çok daha güzel olur. Yaklaşık 20 yıldır Göztepe Spor Kulübü’nün içerisindeyim.
Üç defa baş antrenörlük görevinde bulundum. Ömrümün sonuna kadar da kulübümüz ne zaman bu görevde olmamı isterse her zaman bu görevde olacağım. Yeter ki Göztepe iyi olsun.”

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu