ManşetMilli Takımlar

Guidetti: “Bizim takımımız örnek olmalı, rol modeli olmalı”

Hollanda’yı 3-0 yenerek Avrupa Üçüncüsü olan Milli Takımızda Giovanni Guidetti, Eda Erdem, Zehra Güneş ve Cansu Özbay’ın açıklamaları şöyle:

A Milli Kadın Voleybol Takımı Başantrenörü Giovanni Guidetti: “Oyuncular ve teknik ekip için çok mutluyum. Çok uzun bir yaz oldu. 2 madalya kazandık ve Olimpiyat’ı 5. olarak tamamladık, bence çok kötü değil. Türkiye Milli Takımı olarak her turnuvanın sonuna kadar oynuyoruz Bununla alakalı çok mutlu ve gururluyuz. Bizim takımımız örnek olmalı, rol modeli olmalı bayanlarımız, kadınlarımız için. Bizim takımımız gösterdi ki Türk kadınları çok güçlüler ve her şeyi yapabilirler. Şu anda bu başarıya sahibiz çünkü takımımız çok çalışkan.

Eda Erdem: “Türk halkı iyi ki varsınız, inanılmaz bizi desteklediniz”

Eda Erdem: “4 aydır çalışıyoruz. Uzun bir yaz oldu. Güzel bitirmemiz gerekiyordu. Dünkü yenilgiden sonra toparlamamız gerekiyordu. Hollanda’yı tanıyorduk, sürekli karşılaşıyorduk. Bugün istekli olan bizdik ve kazandık. Giren çıkan herkes performansıyla yardımcı olmaya çalıştı. Tüm halkımıza armağan olsun. Türk halkı iyi ki varsınız, inanılmaz bizi desteklediniz. O yüzden hepinize tekrardan teşekkür ediyorum. Sakatlıksız ve sağlıklı bitiriyoruz.”

Zehra Güneş: “Sonsuz Teşekkürler”

Zehra Güneş: “Mayıs’tan beri birlikteyiz. Çok zorlu bir süreç geçirdik, inişleri çıkışları olan. Bronz madalya alarak mutlu bitirdik. Her zaman yanımızdaydı taraftarlar. Bulgaristan’da olsun Romanya’da olsun burada olsun. Buraya gelip bize destek olan herkese sonsuz teşekkürler. Sizi seviyoruz, iyi ki varsınız.”

Cansu Özbay: “Ne hissettiğimi açıklayamam”

Cansu Özbay: “Şu anda neler hissettiğimi açıklayamam. Çok iyi bir iş başardık. Üçüncülük madalyasını kazandık. Çok gururluyum, takım arkadaşlarım için de öyle.”

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu