Genel HaberlerManşet

Guidetti, Türkiye’nin Mühendis Kızları ile buluştu

Ebru Özdemir önderliğinde, Limak Vakıf’ın sosyal sorumluluk projesi olan “Türkiye’nin Mühendis Kızları”, 5. İstanbul Buluşması’nda bir araya geldi.

14 Şubat 2020 günü başlayan ve toplamda üç gün süren etkinlikte, iş dünyası, spor, sanat ve eğitmenlerden oluşan konuşmacılar geleceğin mühendis kızlarına ilham veren konuşmalar yaptı.

A Milli Kadın Voleybol Takımı ve VakıfBank’ın baş antrenörü Giovanni Guidetti, spor dünyası adına etkinlikte yer alan isim oldu.

Filenin Sultanları’nı Tokyo Olimpiyatları’na taşıyan Giovanni, genç mühendis adaylarına başarılı olma ve daha iyi olmak için sürekli çalışma üzerine tavsiyelerde bulundu.

Konuşma sonrası mühendis adayları ile hatıra fotoğrafı çektiren Giovanni, sosyal medya hesabından da günün anısına fotoğrafı paylaştı.

Giovanni mesajında “İlham veriyorum ama çoğunlukla ilham alındı! Dün öğleden sonra @muhendiskizlar’ın bir parçası olmak çok güzeldi. Her zaman kadınların güçlenmesini desteklemek için hazırım!” ifadelerini paylaştı.

Bilindiği üzere, Giovanni Guidetti de “Yarının Sultanları” isimli projesi ile Türkiye’nin her bölgesinde yaşayan kız çocuklarına voleybolu sevdirmeyi amaçlıyor.

Türkiye’nin Mühendis Kızları projesi, mühendislik eğitimi alan ve alacak olan kız öğrencileri, eğitimleri boyunca birçok yönden desteklemek için hayata geçirildi. Proje, Türkiye’nin dört bir yanındaki kız öğrencilerin mühendislik eğitimine özendirilmesi ile başlayıp, devamında birçok destek faaliyetini de içeriyor. TMK, lise ve üniversitelere yönelik iki ayrı faaliyet grubundan oluşuyor.
Proje 40 öğrenci ile başladığı yolda, beş yılda toplam 430 kız çocuğunu burs ve çok yönlü desteklerden faydalandırdı.

http://www.turkiyeninmuhendiskizlari.com/

1

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu