AvrupaManşetMilli Takımlar

Guidetti ve Eda Erdem Dündar’dan Sırbistan maçı yorumu

A Milli Kadın Voleybol Takımı’nda antrenör Giovanni Guidetti ve Eda Erdem Dündar, Sırbistan maçı sonrası açıklamalarda bulundu.

‘İnanılmaz bir pasör ve pasör çaprazları var’

Zor bir takıma karşı kaybettiklerini söyleyen Guidetti, ”3 harika set oynadık. Sırbistan son 5-6 senede 4-5 maç kaybetti ve bunun da bir sebebi olması gerekiyor. Ya Çin, ya Brezilya ya da Amerika’ya karşı kaybettiler. Nasıl oynayacaklarını biliyorlar. Elimize çok fazla şans geldi ama hala bu stres anlarıyla mücadele etmek için çok genç bir takımız. Turnuvanın en iyi takımına karşı kaybettik. Sadece finali onlara karşı oynamak yerine, yarı finalde onlarla karşılaştık. İnanılmaz bir pasör ve pasör çaprazları var. Boskovic, dünyanın en çok kazanan pasör çaprazıysa bunun bir sebebi var. Görüntüde tek başına oynuyormuş gibi görünüyor ama takım arkadaşları da onun için oynuyorlar. Çok fazla şans geldi elimize öne geçebilmek için. Hala bence bu stres anlarıyla mücadele edebilmek için çok genç bir takımız. Yarın için enerji toplamamız zor olacak. ” dedi.

 

‘Yarın için enerji toplamamız zor olacak’

Türkiye, Hollanda-İtalya maçının kaybedeniyle yarın üçüncülük müsabakasında karşılaşacak. Buna ilişkin konuşan Guidetti, ”Bu maçta gerçekten çok yakındık. İstanbul ya da Ankara’da oynasak kazanabilirdik belki de. Turnuvanın en iyi takımına karşı kaybettik. Finali onlara karşı oynamak yerine yarı finalde onlarla karşılaştık. Yarın için enerji toplamamız zor olacak ama biz sezonu yüzümüzde büyük bir gülümseme ve zaferle kapatmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Eda Erdem Dündar: Yarına konsantre olacağız

Bir hayalimiz vardı. Çok üzgünüz ama yapacak bir şey yok. Bugünü bir an önce unutup, yarına konsantre olacağız. Bizler tüm ülkeyi birleştirebiliyoruz, bunun için çok mutluyuz. Gururla en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Yenmek de var, yenilmek de. Bugün Sırbistan’ın günüydü, daha iyi oynadılar. Biz daha genç bir takımız, daha iyi olacağımıza inanıyoruz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Hocanın son 3 puana gelmişken hiç oynamamış eli soğuk gençleri
    oyuna sokmasını anlamıyor
    um.kritik puanlarda servis için devreye soktuğu oyuncu 2 servisi de kaçırdı.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu