ManşetMilli Takımlar

Guidetti’den Naz Aydemir Akyol Açıklaması

Tecrübeli çalıştırıcı, bir soru üzerine, “Naz’ın bizimle olmayışı bir sürpriz değil, bu daha önceden organize edildi” bilgisini paylaştı.

“DEĞİŞİKLİĞE İHTİYAÇ OLAN ANLARDA DEĞİŞİKLİK YAPIYORUZ”

Naz Aydemir Akyol’un Avrupa Şampiyonası kadrosunda olmayışı ve Olimpiyatlar’daki oyuncu tercihleriyle ilgili gelen sorulara Guidetti, “Naz’ın bizimle olmayışı bizim için bir sürpriz değil. O daha önceden organze edilmiş bir şeydi. Kişi özelinde değil, ben ve ekibim değişikliğe ihtiyaç olan pozisyonlarda ve değişikliğe ihtiyaç olan anlarda değişiklik yapıyoruz. Kübra’nın oynadığı pozisyonda bir değişikliğe ihtiyaç duyulmadığı için oyuncu değerlendirilmedi. Hayatın her anında, sadece maçlarda değil, değişik senaryolar ve seçenekler var. Gitmeniz gereken yollar vardır, seçmeniz gereken anlar vardır. Eğer sihirli bir değneğim olsa Kore’den Kim’i sahanın dışına çıkartırdım” yanıtını verdi.

“GENÇ OYUNCULARA ŞANS VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

“Takımımız şu an da çok genç bir takım ve fazlasıyla genç oyuncuya sahibiz” diyen deneyimli başantrenör, şu ifadeleri kullandı: “Her turnuvada da zaten daha çok genç oyuncuya yer vereceğiz ve yer vermeye devam edeceğiz. Takımın kurgusuyla alakalı olan soruya da gelince her ülkenin her takımın kendine göre bir kompozisyonu ve kendine göre gerçekleri var. Bizim takımımızın da gerçekleri bu şekilde. Sizin de bahsettiğiniz isimlerle, onların sayıları ve onların katkılarıyla onları çıkartırsak takım o zaman çok kötü bir sonuç alacaktır ve dünyada sıralamanın çok daha altında yer alacaktır. Bu da demek oluyor ki bizim çok doğru bir organizasyonumuz ve doğru bir yapılanmamız var. Çünkü elimizde bulunan gücü doğru şekilde kullanıyoruz demektir. Tabii ki diğer ülkelere baktığımız zaman bizim onlardan oyun sistemimiz biraz daha değişik. Bizim orta oyuncularımızın daha takımın içine entegre olduğu ve onların üzerinde kurulu bir oyun düzenimiz var. Bu da demek oluyor ki diğerlerinden farklı oynadığımız için onların bize karşı önlem alması ve bize karşı oynamaları çok daha zor.”

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Guıdetti Eda’ nın milli takım hayatı bittiği anda sahada ne yapacak, Ya da demeçlerinde ne söyleyecek merak ediyorum.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu