Genel HaberlerManşetMilli Takımlar

Gülnur Görgün’den Filenin Efeleri’ne Mesaj

Bitmek, tükenmek bilmeyen enerjisiyle hiç durmadan üreten voleybolun acar paydaşı Gülnur Görgün, Slovenya’daki 2022 FIVB Dünya Voleybol Şampiyonası’nda ülkemizi temsil eden A Erkek Milli Takımımıza tarihi tarihi fotoğraflarla bir mesaj yolladı.

İşte o mesaj:

 

Filenin Efeleri Dünya Şampiyonası’na 4. kez katılıyor.

İlki (30.08-12.09.1956) Paris/Fransa, sonra (30.08-11.09.1966) Prag/Çekoslovakya, (28.09-13.10.1998) Tokyo/Japonya ve şimdi de 2022 Slovenya & Polonya.
Bugün voleybol erkek milli takımımız, dünya voleybol ekollerinden biri; Çin Milli Takımını 3-0’lık net bir skor ve nefis bir oyunla yendiler, hepimizin gururu oldular. Sporcu kardeşlerimi, teknik ekibi ve emek veren tüm yöneticilerimizi gönülden kutluyorum.
Kalbim her daim onlarla yolları açık olsun…
❤️🙏❤️
Sevgili Kardeşlerim, voleyboldaşlarım
Biliyorum ki çok uzun zamandır hiç durmadan çalışıyorsunuz, o şampiyona, bu ülke senin oradan oraya gidiyorsunuz, ailelerinizden arkadaşlarınızdan hep uzaktasınız, sürekli çalışıyorsunuz ve biliyorum ki niceniz de sakatlıklar, hastalıklar nedeniyle aranızda değil…
Ama bugün sahada ya da kenarda duran tüm kardeşlerimin gözünde ben; o inanmışlık, o başarı ve hedefe kitlenmeyi gördüm. İçerdeki dışardaki tüm sporcular istiyordu o maçı ve biliyorum ki Nedim hoca kimi sahaya atsa eminim ki herkes her şeyini ortaya koyacaktı…
“İnanmak Başarmanın Yarısıdır” diye bir söz vardır ama bence daha da fazlası….
Devler arenasındasınız, evet…
Dünya, Avrupa, Olimpiyat şampiyonluğu yaşamış, voleybolun en güçlü ülkeleriyle savaşacaksınız, o da evet…
Ama voleybol biliyorum ki bundan çok daha fazlası…
Takım olmak, istemek, asla vazgeçmemek ve gücüne, başaracağına inanmak…
Buraya iki fotoğraf eklemek istedim… Biliyorum ki birçoğunuz ilk kez duyacaksınız bu ağabeylerinizin isimlerini, fotoğraflarını ve hikayelerini.
1956 yılında dünya şampiyonasına katılan ilk erkek milli takımımız.
Nice imkansızlar bizi asla yıldıramaz çünkü o ay yıldızlı formayı taşımak 🇹🇷🇹🇷🇹🇷 bambaşka bir duygu…
2.Fotoğraf
Yıl: 1956.
Yer: Ankara Gemisi.
Milli Takım.
Paris’te yapılan Dünya Voleybol Şampiyonası’na Marsilya’ya kadar deniz yoluyla, oradan da tren yolculuğuyla Paris’e giden milli takım kadrosu.
(Ayaktakiler soldan sağa) Sinan Erdem, Ayhan Demir, Şakir Erman, Değer Eraybar, Güngör Demirtaş, Erdoğan Teziç
(Oturanlar soldan sağa) Ömer Kuntay, Oral Yılmaz, Nasuhi Ünlü, Lui Şalabi, Cihat Özgenel, Yiğit Ayaşlıoğlu.
Bir 11 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir
Bir 7 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir
3.Fotoğraf
GG Notu: Beni çok etkileyen fotoğraflardan biri… Voleybolun Unutulmazları Ansiklopedimizde de bu özel anın hikayesini yazdık. Onlar “ilk” misyonerler. Yüreği voleybol sevgisiyle dolu, fedakar o takım sporcularını hiç unutmayalım, hafızalara kazıyalım istedim.
Zor şartlar altında günler boyu süren deniz yolculuğu ve ardından taaa güneyden Marsilya’dan Paris’te yapılan dünya voleybol şampiyonasına giden efsane milli takım. Bu uzun seyahat süresince tam 4 gün boyunca gemi güvertesinde antrenman yapmışlar.
Voleybolumuz nerelerden nerelere geldi…
Yıl: 1956.
Yer: Ankara Gemisi.
(Soldan) Ömer Kuntay, Ayhan Demir (Arkası dönük), Cihat Özgenel, Güngör Demirtaş, Sinan Erdem, Erdoğan Teziç, Lui Şalabi, Şakir Erman, Değer Eraybar, Yiğit Ayaşlıoğlu, Nasuhi Ünlü.
Haydi 66 yıl sonra tarih yazın kardeşlerim.
Kalbimiz, enerjimiz hep yanınızda

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu