Kar Voleybolu

Güney Afrika’da Kar Voleybolu

Güney Afrika’nın ilk kar voleybolu milli takımını oluşturan isimler, voleybol dünyasının farklı yerlerinden geliyorlar, ancak dördünü de birleştiren tek şey Güney Afrika. Lebogand Malahela, Reyanka Kisten, Anneta Frederiksen ve Bejanke Della, CEV ile ortaklaşa düzenlenen FIVB Kar Voleybolu Dünya Turu’nun ilk iki etkinliğinin bir parçası oldular ve ilk Güney Afrikalı kar voleybolcuları olarak, aynı zamanda herhangi bir Afrika ülkesinden kar voleybolu oynayan ilk kadın takımı olarak isimlerini bu yeni kış sporunun tarih sayfalarına yazdırdılar.

Neredeyse hiç kar yağmayan bir ülkeden gelen bu sporcular, hayatlarında ilk kez kar voleybolunu oynadılar. Başlangıçta biraz zorlandılar, ancak sonrasında oyunlarını giderek değiştirdiler.

Yaptıkları her antrenmanda, yaptıkları her maçta diğer takımlardan çok şey öğrendiler. Bu, oyunlarını gittikçe geliştirdi. Sahada üç kişi iken, kimin sahada nerede olacağını anlayabilmek onlar için başta zor oldu. Ancak daha deneyimli takımları izleyerek bunun üstesinden geldiler ve şimdi çok daha iyi durumdalar.

Avusturya’daki etkinlik onlar için harika bir deneyim oldu. Turnuva boyunca turnuva öncesi yaptıkları antrenmanlardan harika bir atmosfer yakaladılar ve hiçbir maçlarını kazanmasalar da bir set almayı başardılar. FIVB ve CEV’in onları ilk Dünya Turuna davet etmesinin kendileri için harika bir fırsat olduğunu düşünüyorlar. Artık bir adım öndeler ve Güney Afrika turnuvalara takım göndermeye devam ederse ve oyuncular da antrenmanlara ve gelişime devam ederlerse kar voleybolu ülkede ciddi bir spor olarak değerlendirilecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu