Genel Haberler

Günlük Sürece Değer Verme

Antrenör Zak Boisvert, Alabama Futbol Antrenörü Nick Saban’ın antrenörlük felsefesine ilişkin bazı notlar aldı. Umarım notların programınız üzerinde olumlu bir etkisi olabilir. Farklı bir spor dalına koçluk yapsa da tüm antrenörler bir şeyler öğrenebilir.

PROSES

“Neyi başaracağımız hakkında konuşmayacağız, bunu nasıl yapacağımız hakkında konuşacağız.”

“Şampiyonluk kazanmaktan bahsetmiyoruz, şampiyon olmaktan bahsediyoruz.”

– “Arka koltuktaki küçük çocuklar gibi sıkı çalışma sürecini anlamayan insanlardan bu konuşmaları duymaktan yoruldum -” Henüz orada mıyız? ”

– “Skor tabelasının süreçle hiçbir ilgisi yok. Rakibe baktığınız her topa sahip olmada kendinizi o kişiye hükmetmeye adayın. Bunu yapabilirseniz… tek bir kişiye odaklanıp dikkat dağıtıcı unsurları ortadan kaldırabilirseniz… sonuçtan memnun kalacaksınız. ”

– “Sık sık ‘eziyet’ diyor. Yapmak istediğin şeyi yapabilmen için yapman gereken şeyler. Ulusal şampiyonada oynamak gibi. Tüm egzersizler. Bahar turnuvaları. Tüm egzersizler, yaz antrenmanları ve bunun gibi şeyler. ” –Alabama LB E. Anders

– “Oyuna bir geçmişi ve kendine ait bir yaşamı varmış gibi odaklanın.”

– “Başarı, gökyüzündeki turta düşüncesinden gelmiyor. Bu, her gün genel mükemmelliğinize katkıda bulunacak bir şeyi bilinçli olarak yapmanın sonucudur. ”

– Başlıklardan bahsedilmez. Bunun yerine, bir şampiyonluğu kazanmanın yolunun bugün yaptığınız şeye odaklanmak ve yarın bunu inşa etmeye çalışmak olduğu mesajı oldu.

– “Bu nihai sonuç değil. Şampiyonasını kazanmayı düşünmeyin. Ulusal şampiyonayı düşünmeyin. Bu tatbikatta, bu oyunda, şu anda ne yapmanız gerektiğini düşünün.

Süreç budur: Bugün ne yapabileceğimizi, elimizdeki görevi düşünelim. ”

– “Çocuklarla sonuç odaklı davranmazsanız, süreçte başarılı olmaları için önemli olan şeylere odaklanabilirsiniz.”

BÜYÜK OLMAK:

– “Mutlak en iyi olmak doğal değil. Tüm hayatını büyük olmak için bükmelisin. Bir başarı tadı elde ettikten sonra dinlenme dürtüsünü yenin. ”

– “İyileştikten sonra, iyiden daha iyi olma konusunda tam bir mizaca ihtiyacınız var. Şimdi zorluk en iyi olmak ve bu hiç bitmeyen bir süreç. ”

KÜLTÜR:

“Ekibimizde ekibimizi harika hale getirebilecek tek bir kişi yok, ancak kötü kararlar vererek takım kimyasını yok edebilecek ve bahsettiğimiz her şeyi yok edebilecek tek bir kişiye sahip olabiliriz.”

– “Takım kimyası yazın yüzeye çıkmaya başlar. Gerçek liderler ortaya çıkmaya başlar. Herkesin ne yaptıklarıyla ilgili olarak sahip olduğu temel katılımı görmeye başlıyorsunuz. İlk kez, sorumluluk başkasının yerine onların sorumluluğunda oluyor. Takımın ne olabileceğini görmeye başlıyorsunuz. ”

– “Herkesi aynı sayfaya yönlendirmek ve onların” Bakın, satın alacaksınız yoksa alakasız olacaksınız. ”

– “Sorumlu ve hesap verebilir olmalısın ve işini yapabilmelisin. Sorumluluğunuzu yerine getirirken sahip olduğunuz çaba, dayanıklılık, maddi olmayan ve güvenilirlik ve disiplin açısından bunu yapmanın bir yolu var. Ve açıkçası, ekibinizde böyle düşünen kritik bir oyuncu kitlesine sahip olduğunuzda, bu şekilde düşünmeyen diğer oyuncuların onlarla birlikte olmalarını gerçekten istemediklerini düşünüyorum. ”

Beş Günlük Hedef

1) Takım arkadaşlarınıza saygı gösterin ve onlara güvenin

2) Başkası üzerinde olumlu bir etkiye sahip olmak

3) Rakibinize hükmedin

4) Sorumlu olun

5) Bir şampiyon gibi davranın

PARABLELER:

“2’ye 4’ü yere koyup karşıya geçmenizi istesem, kaçınız bunu yapabilirdi? Hepiniz yapabilirdiniz, çünkü tahtaya odaklanacaksınız. Ama ya aynı 2’ye 4’ü alıp 2 bina arasına 10 kat uzatırsam? O zaman tahtaya odaklanmak zordur çünkü düşme korkunuza odaklanırsınız. Hedeflerinize odaklanın. Korkularınız dikkatinizi dağıtmasın. 2’ye 4’e konsantre olun, biz hallederiz. ”

“Disiplin, ceza değildir. Disiplin, birinin davranışını değiştiriyor. ”

Liderliğin Dört Bileşeni

Etkileşimde bulunun: Onlar hakkında konuşmanız ZORUNLUDUR çünkü onlar bizim gibi görmezler. Üstesinden gelin, gençlik değişti.

İlham Verin: Neden her koç herkesin harika olmak istediğini düşünür? İnsanın durumu, ortalama olmak için hayatta kalmaktır. BÜYÜK OLMAK İSTEMEK ÖZELDİR. Çocuklarınızın harika olmayı istemesini bekleyemezsiniz. Alabama’da başarılı olduk çünkü insanların harika olmak istediğini varsaymıyoruz ve kendilerini harika kılacak yolu seçmedikçe onu rahatsız edecek bir sistem yerleştirdik. Kendi başlarına yapacaklarını varsaymıyoruz. İnsanların bunu istemesini sağlamak için bir sisteme ilham vermek / onu yerine koymak bize kalmıştır.

Etki: Düşünceler, Alışkanlıklar, Öncelikler. Bu 3’ü etkileyin.

Etki: Onları nasıl etkileriz? Birbirlerini nasıl etkilerler? Akran müdahalesi + akran baskısı.

“Nick, binadaki herkesi amaç olarak tek düşünen yapma konusunda eşsiz bir yeteneğe sahip. İçeride kazanmaya çalışmak için bir şeyler yapmayan kimse yok. ” -Bill Belichick

Bizim için her şey güven ve saygıya dayanıyor. Organizasyon, güven ve saygı ilkelerine güvenin ve saygı gösterin. ”

“Bilek sarmalayıcılardan oyun arayanlara kadar tüm alanları kapsayan bir yapı kuruyor. Herkes sorumlu tutulur. İnsanların bir standart olduğunu bildiği bir sistem, karşılamak için orada olduğunuza dair bir beklenti. ” – Başlıca Applewhite

“İnsanları işleri belirli bir şekilde yapmaya zorlamalısınız ve bu kendilerinden beklediklerinden daha fazlası olabilir. Pozitif performansı onlar yaptıklarında yeniden zorlamalısınız, ancak bu şekilde yapmazlarsa bunu doğru bir şekilde yapmaları için onlarla da yüzleşmelisiniz. Ve orada bir denge var. ”

KENDİNİ DİSİPLİN:

“Yaptığınız her şey, sahip olduğunuz her şey, olduğunuz her şey nihayetinde yaptığınız seçimlerin sonucudur. Hayatınızı yönetme gücüne sahipsiniz. Nasıl kullanacaksınız? Seçimin ne?”

İşleri kendi başınıza yapmak için disipline sahip olmalısınız. Her zaman sana yaptıracak biri olmayacak. Bunu kendin yapmak için disipline sahip olmalısın. ”

MOTİVASYON

Dün ne yaptığın umrumda değil. Bundan memnunsanız, daha büyük sorunlarınız var. ”

ZİHİNSEL DAYANIKLILIK

“Zihinsel dayanıklılık, gerçekten yapmaktan hoşlanmadığınız bir şeyi kendinize yaptırabildiğiniz zaman sahip olduğunuz azimdir. Gerçekten kalkmak istemiyorsun ama kalkıyorsun. Bugün pratik yapmak istemiyorsun ama pratik yapıyorsun. Ayrıca, zor koşullarda ve zor ortamlarda bile odaklanmanız gereken şeye odaklanabilirsiniz. Yani gerçekten zihinsel bir disiplindir.

Ne durumda olursanız olun ve yüksek düzeyde sebat etmeye devam edin ve diğer koşulların performansınızı etkilemesine izin vermeyin. ”

“Oyuncularımın dördüncü çeyrekte yorgun olduklarını dizlerinin üzerine koymalarına veya yüzlerinde göstermelerine izin vermeyeceğim. Yaparlarsa, popolarını kırbaçlayacaklar. Bunu yaparlarsa, diğer takıma yenilebileceklerini gösterirler. ”

“Zihinsel dayanıklılık eğitimi, oyunculara vücutları kadar futbol başarısı için zihinlerinin de önemli olduğunu göstermeye yönelikti.”

“Her gün çalışmaya geliyorsun, daha iyi oluyorsun ya da kötüleşiyorsun. Aynı kalmayacaksınız ve her şey nasıl düşündüğünüzle başlayacak. Nasıl düşündüğün, oynadığın zihinsel yoğunluğu belirleyecek. Bu zihinsel yoğunluk olmadan gelişemeyiz.

Bir oyuncunun kendi kaderini tayin hakkından sorumlu olmasına yardım eden hiçbir atletik yetenek almayan 3 maddi olmayan varlık var. Bence bu 3 soyut varlık koçlukta en çok zaman alıyor. Bu soyut olmayan şeyler çaba, dayanıklılık ve görevdir. ”

“Bence başarılı olmak için gereken şeyler tutku, bağlılık, sıkı çalışma, zamanınızı doğru şeylere harcama, sebat, performansla gurur, olumlu ve olumsuz bir şekilde nasıl düşündüğünüzden bağımsız olarak aynıdır. kişisel olarak sahip olduğunuz disiplin – kararlarınızda seçimler yapmanız gerekir. ”

ÇEŞİTLİ:

“Ulusal şampiyonalara takıntılı değil, insanları daha iyi olmaya zorlamaya takıntılı. Bunu yaparsa galibiyetlerin geleceğini düşünüyor. ”

“İlk oyunda birine hükmetmezsiniz, 70. oyunda oynarsınız. Sürdürmeniz gerekiyor. ”

“Tüm kararlarınızı kazanmaya dayalı olarak verin.”

Soyunma odası işareti: “İyileştirene Kadar Geri Dönmeyin”

“Hedefinizin peşinde koşarken acımasız olun ve kötü şans ve zorluklar karşısında dirençli olun.”

“Programımızın dayandığı tek şey bitirmek. Oyunları bitir. Tekrarlarınızı bitirin. Koşunu bitir. Çalışmayı güçlü bir şekilde bitirin. Dördüncü çeyreği tamamlayın. ” –Alabama OL Will Vlachos

“Skor tahtasına bakma. Önde veya geride olmanız, katılımınızı etkilememelidir. ”

“Öğretim, öğrenmeye ilham verme becerisidir.

https://volleyballtoolbox.net/program-building/valuing-daily-process-improving

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu