Avrupa

Gururlu ve Tutkulu İtalyan

Egonu, Dünya Şampiyonası’nda tüm zamanların en skorer ismi olarak ortaya çıktı ve ekibini ikinci kez Dünya Şampiyonası finaline taşıdı.

Takımın en skorer ismi olma konusunda ne dersin?
Dürüst olmak gerekirse, gerçekten en iyi duruma ulaşmak istiyorsam daha çok gelişmeliyim. Şimdiye kadarki kariyerimle gurur duyuyorum ve takım arkadaşlarım tarafından en iyi skorer olarak görülmekten mutluyum.

Dünya Şampiyonası’ndaki muhteşem performansınızın ardından, Tijana Boskovic ile rekabetinizin sonraki turnuvalara devam ettiğini hissediyor musunuz?
Tijana’nın benden biraz daha fazla uluslararası tecrübesi var, ancak birçok önemli maç oynama şansım konusunda kendime güveniyorum ve aynı şeyi Sırbistan için de düşünüyorum. Bu yüzden Tijana’ya karşı birçok önemli maç oynamayı umuyorum çünkü bu, İtalya’nın da dünyanın en iyi takımları arasında olacağı anlamına geliyor.

Milli takımla bu yıl ve gelecek yıllarda ne elde etmek istiyorsun?
Böylesine harika bir Dünya Şampiyonası sonrasında, dünyanın en iyi takımları arasında olduğumuzu teyit etmek için elimizden gelenin en iyisini yapmayı umuyoruz. Avrupa tacı ve ayrıca VNL için savaşmak istiyoruz. Olimpiyat Oyunlarında bir yer elde etmek istiyoruz.

Milli takımdaki takım arkadaşlarınız arasında en yakınınız kim?
Miriam Sylla benim ablam sayılır. Kesinlikle milli takım oyuncuları arasında en yakın olduğum kişi ama aynı zamanda oda arkadaşım Sara Fahr, ayrıca Monica De Gennaro ve Lia Malinov ile harika bir ilişkim var.

Kulübünüzdeki ve milli takımdaki rolünüzde çok fazla farklılık görüyor musunuz?
Her iki rol de çok sayıda hücum yapan oyuncu olmam gerektiğinden çok fazla farklılık görmüyorum. Takımımı zafere taşımak için elimden gelenin en iyisini yapmam gerektiğini biliyorum.

Boş zamanınızı nasıl değerlendiriyorsunuz?
Aslında bu sezon çok yoğun bir programımız var, bu yüzden çok fazla boş vaktimiz olmadı. Arkadaşlarımla ve mümkün olduğunda ailemle her anının tadını çıkarmaya çalışıyorum. Ailem uzakta ve Manchester’da (İngiltere) yaşıyorlar, ancak yine de her gün beni destekliyorlar.

Kendi Rüya Takımınızı yaratacak olsaydınız, altı oyuncu kim olurdu?
Benim Rüya Takımın şu oyunculardan oluşuyor:

Pasör Çaprazları (2): Miriam Sylla ve Brankica Mihajlovic

Pasör (1): Eleonora Lo Bianco

Orta Oyuncu (2): Robin De Kruijf ve Raphaela Folie

Libero (1): Monica De Gennaro

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu