Avrupa

Haak C Grubunun En İyisi

2021 CEV Kadınlar Voleybol Şampiyonlar Ligi C Grubu maçları Bulgaristan’ın Plovdiv kentinde oynandı ve turnuva boyunca Türk devi VakıfBank’ın gruba hakimiyetini kabul ettirdi.

Üç galibiyet ve 9 puanla, koç Giovanni Guidetti’nin ekibi, Şubat ayında yapılması planlanan ve Lodz’un ev sahipliğinde ikinci etap turnuvasına gidecek, işi bitirip bir sonrakine yarışma turuna kalifiye olabileceğinden son derece emin.

 İsveçli Isabelle Haak spot ışığında

Turnuva boyunca VakıfBank kadrosundaki yıldızların çoğunun inanılmaz performansları ile Isabelle Haak’ın öne çıkması kolay bir iş değildi ama yine de başardı. Üç günlük yarışma boyunca, olağanüstü performansı O’na bir MVP ödülü kazandırdı ancak aynı zamanda genel olarak turnuvanın en iyi performansı olarak nitelendirildi.
Toplam 52 sayı ve set başına ortalama 5,2 sayı ile CEV Kadınlar Voleybol Şampiyonlar Ligi  4. etap maçlarında listelerin en üstünde yer aldı.

Bunu nasıl yaptığına ve kenidisini turnuvanın En İyi Performansı yapan maç istatistiklerine daha iyi bir bakış:

21 yaşındaki İsveçli için, Filibe’deki turnuva başka bir nedenle de özeldi, çünkü Mulhouse’ta oynayan kız kardeşi Anna ile vakit geçirdi ve ablasına karşı oynadı.

Isabelle Haak ve VakıfBank için C Grubunun ilk turnuvası, grubun favorileri olarak konumlarını pekiştirdi; Isabelle ve takım arkadaşlarının çok özel bir sezonda neler yapabileceklerini bir kere daha göstermeye başladıkları hissini uyandırdı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu