Kar Voleybolu

Haftalık Kar Voleybolu Bülteni

CEV’in, her Salı günü CEV Avrupa Turu sezonu boyunca çıkacak heyecan verici Kar Voleybolu dünyasından haberleri özetleyen Snow Weekly’nin bu haftaki sayısına hoş geldiniz.

KAR FIRTINASI

 • CEV Kar Voleybolu Avrupa Turu 2020 madalyaları ilk sahiplerini Ermenistan’ın Tsakhkadzor kentinde bulduldı ve Rus ekipleri tüm erkek podyumunu ve kadın podyumunun zirvesini işgal etti. Litvanyalı bayanlar gümüş madalyayı alırken, bronz madalya ise Ermeni takımlarından birine gitti.
 • Gürcistan’ın Bakuriani kentinde Cumartesi ve Pazar günleri gerçekleşen Avrupa Turu’nun ikinci durağı da aynı sonuçlara sahne oldu. Erkeklerde tüm madalyalar ve kadınlarda altın madalya Rusya’ya gitti. Gürcistan kadınları gümüş madalyayı kazanırlarken bu kez bronz madalya Litvanya’ya gitti.
 • Pazartesi günü, FIVB Kar Voleybolu Dünya Turu 2020’nin tarihleri ve mekanları açıklandı. İlk etap, 12-15 Mart tarihleri arasında Kayseri-Erciyes’te gerçekleştirilecek. İkinci etkinlik ise 20-23 Ağustos tarihleri arasında Arjantin, Bariloche’de gerçekleşecek.SNOWFLAKES

  • R&S Kar Voleybolu turnuvası 12 takımın katılımıyla Bosna-Hersek’te gerçekleştirildi. 1984 Kış Olimpiyatlarının yapıldığı yerlerden biri olan Bjelasnica etkinliğe ev sahipliği yaptı.

 • Cumartesi günü Spindleruv Mlyn’de düzenlenen Çek ulusal şampiyonasına 11 erkek ve sekiz kadın takımı katıldı. Erkeklerde Frantisek Pihera, Jan Mrkous ve Tadeas Trousil’dan oluşan takım kadınlarda ise Anna Siruckova, Ivana Cebakova, Magda Kralikova, Michaela Kulhanova’dan oluşan takım Çek şampiyonu oldu ve ülkelerini EuroSnowVolley 2020’de temsil etme hakkını kazandı.
 • Polonya ulusal şampiyonası’nın tarih ve yeri Pazar günü açıklandı. Etkinlik 20-22 Mart tarihleri arasında Bialka Tatrzanska’da gerçekleşecek.
 • Tre dei Trentatre ve Oki di Ghiaccio takımları, İtalya’dan Modena’da Cuma’dan Pazar’a kadar gerçekleşen Mizuno Kar Voleybolu Maratonu’nda sırasıyla 3×3 erkek ve kadın unvanlarını kazandı. La Vecia de Spade takımı ise 4×4 etkinliğinde zafer kazandı.KAR KADIN

Kar Voleybol yıldızı Olga Motrich tanıtılıyor.

Olga Motrich, 18 Temmuz 1988’de Rusya’nın Moskova kentinde doğdu. 10 yaşındayken salon voleybolu ile tanıştı. 21 yaşındayken Plaj Voleybolu’na başladı ve 2013-2018 yılları arasında çok sayıda üst düzey FIVB Dünya Turu etkinliğinde ve CEV turnuvasında oynadı. Yantarny’deki 2017 CEV EEVZA Sattelite turnuvasında Svetlana Kholomina ile altın madalya kazandı. 30 yaşına geldiğinde 190 cm boyunda blokör olarak Kar Voleybolu oynamaya başladı. Kardaki ilk sezonunda Motrich, FIVB Dünya Turu’nda (Wagrain-Kleinarl ve Plan de Corones / Kronplatz) iki altın madalya ve sonunda CEV Avrupa Turu’nda (Erciyes ve St. Anton am Arlberg) iki altın madalya kazandı. Ayrıca 2019 Kar Kraliçesi unvanını kazandı. Şimdiye kadar ilk iki Avrupa Turu etkinliğinde (Tsakhkadzor ve Bakuriani) altın madalya ve Tsakhkadzor’daki EEVZA Bölgesel Doğu Avrupa Turu etkinliğinde altın madalya kazanarak ikinci sezonuna hızlı bir başlangıç yaptı. Motrich, kadınlar bireysel CEV Avrupa Giriş Sıralamasında bir numarada yer alıyor.

Olga Motrich: “Adım Olga Motrich ve Moskova’da doğdum. Ben 10 yaşındayken, bir koç benim okuluma geldi ve bana salon voleybolu antrenmanına başlamamı teklif etti. 21 yaşında plaj voleyboluna başladım ve bu spora aşık oldum! Dokuz yıl sonra ise yeni bir aşk buldum Kar Voleybolu. 2018’in sonbaharında, kulüp değiştirirken, Moskova’daki Kar Voleybolu Avrupa Turu etabında oynamam teklif edildi. İlk başta, bunun delilik olduğunu düşündüm, ama kabul ettim ve pişman değilim! Çok soğuktu, ama parti atmosferi bizi sıcak tuttu. Plaj Voleybolu’na kıyasla, sahada üç oyuncunun bulunması oyunu daha değişken ve çekici hale getiriyor. Kar Voleybolu sayesinde hayatımda ilk kez bazı kış dağ kayak merkezlerini ziyaret ettim ve inanılmaz güzeldi! Eskiden deniz, güneş ve kumdan daha iyi ne olabileceğini düşünürdüm, ama şimdi hiçbir şeyin karlı dağlardan daha güzel olamayacağını düşünüyorum! Bu sporun Olimpiyatlarda olacağından ve genel halkın ona aşık olacağından eminim. Olimpiyatlarda takımımla oynamak ve elbette altın madalya kazanmak istiyorum! ”

KAR YOLU

 • Bu hafta Gürcistan’ın Bakuriani kentinde bir EEVZA Bölgesel Doğu Avrupa Turu etkinliği düzenlenecek. Salı ve Çarşamba günü, Ermenistan, Gürcistan ve Rusya’dan beş erkek ve dört kadın takımı, bölgesel çapta madalya için karla mücadele edecek.
 • Snow Volley Italia’nın 2020 takvimindeki ikinci etkinliğin Cumartesi ve Pazar günleri İtalya’nın Roccaraso kentinde gerçekleşmesi planlanıyor.
 • Jeep tarafından organize edilen Kar Voleybolu turnuvası, Cuma günü Romanya’nın Petrosani kentindeki WinterFest 2020’de gerçekleşecek.

• Cumartesi ve Pazar günleri İsviçre’nin Campo Blenio kentinde bir SnowVolley 2020 turnuvası düzenlenecek.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu