Kar Voleybolu

Haftalık Kar Voleybolu Bülteni

KAR FIRTINASI

 • Daha önce iptal edilen iki CEV Kar Voleybolu Avrupa Turu 2020 durağına ek olarak (Tarvisio ve Plan de Corones / Kronplatz), CEV Kar Voleybolu sezon takviminde kalan iki turnuva olan Wagrain’de Avrupa Turu durağı ve St. Anton am Arlberg’de Avrupa Şampiyonası, insanoğlunun koronavirüs salgınıyla mücadele çabalarının bir parçası olarak Cuma günü iptal edildi, böylece sezona erken son verildi.

  • Hafta sonu Türkiye Erciyes – Kayseri’de gerçekleşmesi beklenen ilk FIVB Kar Voleybolu Dünya Turu 2020 durağı Aralık ayına ertelendi.

KAR KRALLARI VE KRALİÇELERİ

 • 2020 Avrupa Turu resmi olarak sona erdiğinde, sezonun son sıralamaları Rusya’nın Ruslan Daianov, Vladislav Mikhalev, Vsevolod Bobrikov ve Yury Bogatov’un 2020 Kar Kralı ve Litvanya’dan Lilija Frelik ve Svetlana Bekis-Sturo’nun 2020 Kar Kraliçesi olarak işaret ediyor. Dört Rus takım arkadaşı, 2020’de iki altın ve bir gümüş madalya ile her biri toplam 290 puan kazandı. Daianov (2018 Karın Kralı) ve Bogatov (2019 Karın Kralı) için bu, Avrupa üzerinde ikinci kez oldu. İlk kez kraliyet ailesi Frelik ve Bekis de bu yılki Tur’da her üç durakta da madalya alarak her biri bir gümüş ve iki bronz madalyadan 250 puan topladı.

  KAR TANELERİ

 • Slovenya ve İspanya’nın ulusal şampiyonaları ve İsviçre’deki turnuvada açıklanan diğer tüm etkinlikler de askıya alındı.
 • Yeni seçilen Bulgaristan ulusal federasyonu başkanı Lubomir Ganev, Smolyan şehrini ve yakındaki birinci sınıf kış tatil köyü Pamporovo’yu ülkenin gelecekteki Kar Voleybolu merkezine dönüştürmeye söz verdi.

  • Snow Volley Italia, Grand Finale’nin tarihlerini gelecek yıl Prato Nevoso’da açıkladı – 3 – 5 Nisan 2021!

  KAR KADIN

Panna Gyori 20 Şubat 1991’de Macaristan’ın Budapeşte kentinde doğdu. Voleybola başladığında neredeyse 16 yaşındaydı. Plaj Voleybolu’na geçmeden önce 2015’e kadar Macaristan’ın Division 1 de oynadı. Kumda, 2017 yılında iki CEV turnuvasına katıldı. Sonraki iki yıl boyunca FIVB Dünya Turu’nda yedi kez yer aldı. Gyori Kar Voleybolu’na bir patlama ile başladı 2018’de o ve ortağı Eszter Lutter, Macaristan ulusal şampiyonasını kazandı ve ilk Avrupa Şampiyonası’na hak kazandı. İlk uluslararası görünümlerinde, Plan de Corones / Kronplatz’daki Avrupa Turu durağında yarı finallere ulaştılar ve bir hafta sonra Wagrain-Kleinarl & Flachau’daki açılış EuroSnowVolley 2018’de dokuzuncu oldular. Kar Voleybolu üç oyunculu formatı kabul ettiğinden beri Gyori, Macaristan milli takımında, 2018-2019 sezonunda Moskova’da ve en son Avrupa Turu’nda Donovaly 2020’de birincilik kazandı.

KAR YOLU

Kar Voleybol takvimindeki gelecekteki turnuvaların çoğu, koronavirüs nedeniyle askıya alınmış olsa da, bu noktada iptal bilgisine sahip olmadığımız açıklanan etkinliklerin listesi:

15-18 Nisan: Sheregesh, Rusya’da Ulusal Şampiyona Finalleri

17-19 Nisan: Norveç, Rjukan Ulusal Şampiyonası

20-23 Ağustos: Bariloche, Arjantin’de FIVB Dünya Turu

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu