Kar Voleybolu

Haftalık Kar Voleybolu Bülteni

CEV’nin her salı günü CEV Kar Voleybolu Avrupa Turu sezonunda çıkacak heyecan verici kış disiplinin dünyasından haftalık haber özeti olan Snow Weekly’nin ilk sayısına hoş geldiniz.

Kar Taneleri
• Yüzlerce küçük çocuk ve ailenin katılması ile, 19 ve 20 Ocak’ta İsviçre’nin Bretaye kentinde, Voleybol, Plaj Voleybolu ve Kar Voleybolu dünyasından bazı efsanevi isimlerin katılımıyla FIVB Kar Voleybol Festivali yapıldı.

• Yeni kurulan FIVB Kar Voleybolu Komisyonu ilk kez geçen hafta Lozan’daki FIVB merkezinde toplandı. FIVB Başkanı Ary Graça başkanlığındaki Komisyon, şimdiye kadar Kar Voleybolu’nun başarısını yansıtıp, geleceğe yönelik stratejisini tartıştı ve FIVB Kar Voleybolu Dünya Turu takviminin bu yılın ilerleyen saatlerinde açıklanacağını ve ilk FIVB Kar Voleybolu’nun Dünya Şampiyonalarının 2021’de gerçekleşmesi bekleniyor.

• Rusya, bu yıl Kar Voleybolu ulusal şampiyonasını kazanan ilk ülke oldu. Lipetsk şehrindeki Hillpark kayak merkezinde, Moskova takımı erkeklerin unvanını kazandı ve Spartak Bryansk takımı kadın şampiyonu olarak zafer kazandı.

• Erkeklerde FIMA takımı 16-18 Ocak tarihleri arasında Tsakhkadzor’da düzenlenen etkinlikte Ermenistan’ın ulusal şampiyonu oldu. Kadınların unvanı ise Van-1 ekibine gitti.

• İtalya ulusal federasyonu olan FIPAV, İtalyan Kar Voleybolu Ulusal Şampiyonası’nın ilkinin mekan ve tarihleri ile birlikte henüz belirlenmediğini açıkladı. Etkinlik, Güney Avrupa ülkesinin ilk ulusal şampiyonlarını üretmenin yanı sıra, İtalya’nın 2020 CEV Kar Voleybolu Avrupa Şampiyonasında temsilcilerini belirleyecek.

• Romanya kadınlar milli takımı (Iustina Corcoz, Alexia Bradatan, Catinca Ilie ve Madalina Sandu), Romanya ulusal şampiyonasının 20-23 Şubat tarihleri arasında düzenleneceği Azuga’daki bir Kar Voleybol kampında teknik direktör Ifrim Razvan rehberliğinde Avrupa Turu’nun ilk iki etabına hazırlanıyor.

• Fransa, yaklaşan Avrupa Turu için milli takımlarının listesini açıkladı. Daniel Petrov, Iskander El-Ghouti ve Julien Saint-Vanne ilk iki etapta yer alacaklar, bunlara sonradan Nico Salmon katılacak.

• Fransa’nın ulusal federasyonu olan FFVB, 22 – 23 Şubat tarihlerinde Merdassier’de (Manigod), 7-8 Mart’ta Gresse-en-Vercors’da ve 13 – 15 Mart’ta Super Besse (Sancy) Şehrindeki otellerde planlanan ilk üç duraklı bir Fransa Kar Voleybolu Turu yapılacağını duyurdu.

• İkinci CEV Kar Voleybolu Kış Festivali bu kez Erivan’da gerçekleşti. Beş sahada yapılan etkinlik, Ermenistan’ın ulusal federasyonu olan VFA’dan ev sahipleri, yerel çocuklara Kar Voleybolu ile tanışmaları için büyük bir fırsat verdi.
• İlk CEV Kar Voleybolu Kış Festivali birkaç hafta önce 120’ye kadar çocuğun katıldığı Rusya’nın Lipetsk kentinde düzenlendi.

KAR YOLU
CEV Kar Voleybolu Avrupa Turu 2020’de ilan edilen yedi duraktan ilki, Ermeni topraklarında bir ilk olarak Tsakhkadzor’da 3 ile 5 Şubat tarihleri arasında, 12 farklı ülkeyi temsil eden 18 erkek ve yedi kadın takımının katılımıyla gerçekleşecek. 6.000 Euro’luk toplam ödül parası, her iki cinsiyette çift eleme formatlı turnuvada dağıtılacak. Bireysel erkeklerin CEV Giriş Sıralamasındaki en iyi 11 oyuncunun 10’u Ermeni karında yarışmak için kayıt yaptırdı. Bunların arasında, 2019 Dünya Turunda iki altın madalya ile ‘Karın Kraliçesi’ olarak taçlandırılan Rus Kar Voleybol yıldızı Olga Motrich de var.

• Avrupa Turu etkinliğine ev sahipliği yapmadan önce Tsakhkadzor, 29 Ocak’ta gerçekleşen EEVZA Kar Voleybolu Bölgesel Doğu Avrupa Turu’nun ilk durağındaki katılımcıları ağırladı. EEVZA 1 ve 2 Şubat’ta Litvanya’nın Druskininkai kentinde bu hafta bir Kar Voleybolu turnuvası daha açıkladı.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu