Altyapılar

Hamburg’da İlkokul Kupası yoğun ilgi gördü

2019 yılı İlkokul Kupası Hamburg Voleybol Takımı Desteği İle Düzenlendi

Hamburg voleybol takımı antrenör ve taraftarları, Sparkasse Harburg-Buxtehude desteği ile Hamburg-Neugraben’de 2019 yılı İlkokul Kupası organize ettiler.

Tüm spor salonu, çocuklar için çok sayıda özel ekstra voleybol fileleri ile kaplanmıştı. Antrenörler André Thurm ve Gerd Grün, güney Hamburg bölgesindeki altı ilkokulda 25 sınıfı ziyaret ettiler. Beden eğitimi dersleri sırasında 8-10 yaş arası 600’den fazla kız ve erkek çocuğa genel eğitim yaptırdılar. Her ders küçük sahalarda 1’e 1 turnuva ile sonuçlandı.

Çocuklar kulübün düzenli çalışmasına katılmak ve daha fazla Voleybol becerisi öğrenmek için motive oldular. İyi hazırlanmış olan herkes büyük final turnuvasını bekliyordu.
Turnuva günü, altı yerel ilkokuldan 101 çocuk iki ya da üç oyunculu takımlar olarak kuruldu. Eğlenceli bir ısınma ve 2’ye 2 oyun için özel kuralların açıklanmasından sonra, voleybol aksiyonu 18 kortta başladı. “Oyun seviyesi muhteşemdi ve birçok yetenekli genç voleybol oyuncusu gördük. Birçoğumuzun kızlarımızın veya oğullarımızın takımlarına katılacağından eminiz ”dedi.
Yedi maç sonrasında en iyi takımlar büyük final için oynamaya hak kazandı. Jasmin, Aylin ve Leonie, Igor ve Nikita ile karşılaştılar. Her iki takım da henüz kaybetmemişti. Arkadaşları ve öğretmenleri tarafından desteklenen çocuklar, topu yerden uzak tutmak için ellerinden geleni yaptılar. 11-8’lik bir skorla, üç kız sonunda maçı kazandı.
Alman Voleybol Federasyonu’nun desteğiyle altın, gümüş ve bronz madalyalar okullara yepyeni bir voleybol çeşiti kazandırdılar. Dahası, sponsorlar, Sparkasse Harburg-Buxtehude ve Active City Hamburg, buna katkıda bulundular.
Organizatörler ; “Turnuvayı kesinlikle gelecek yıl tekrarlayacağız ve daha fazla okulun yer almasını umuyoruz. Bunun gibi bir olay voleybolun gelişimi açısından önemlidir ”dedi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu