ManşetRöportaj

Hayallerimden biri Fenerbahçe’de oynamak

Güzelliği ve yaptığı sosyal medya paylaşımlarıyla dikkat çeken voleybolcu Yağmur Mislina Kılıç, Skorer’den Caner Bakır’a samimi açıklamalarda bulundu.

CANER BAKIR – ÖZEL RÖPORTAJ

Corona sürecini nasıl geçirdin? Kendinde büyük değişimler hissettin mi?Sezon içinde antrenmanlarımızın yoğun olması sebebiyle kendime ve aileme çok fazla vakit ayıramıyordum. Küçüklüğümden beri hep resim yapmayı çok severdim. Bol bol resim yaptım tuvaller bittiğinde neredeyse evin duvarlarını boyayacaktım:) Bu süreçte okuduğum kitaplar ve filmlerden çok etkilendim. Çok fazla kendimize ait zaman olduğu için psikolojik ve ruhsal anlamda kendimi geliştirdiğimi düşünüyorum…Haz ve hız odaklı yaşadığımız için çoğu değeri göz ardı ettiğimizi fark etmemi sağladı diyebilirim.

-Bu süreçte federasyon da ligleri tescil etti. Kararı nasıl değerlendiriyorsun? Bir sporcu olarak seni nasıl etkiledi?

Federasyonun liglerle ilgili en doğru kararı verdiğini düşünüyorum. Voleybol ve çoğu branş takım sporu halinde yapıldığı için devam etmemiz bizleri ve çevremizdeki insanları risk altında bırakıyordu. Zaman ilerledikçe bunun en doğru karar olduğunu hepimiz görmüş bulunduk. Bu süreç maalesef biz sporcular için zor geçiyor. Çünkü normal sezonda yaptığımız antrenman temposuyla şu an evde yaptığımız çalışmalar kesinlikle aynı verimi vermiyor. Evde düzenli olarak kondisyonumu korumak için yapabildiğim hareketlerle aksatmadan spor yapmaya devam ediyorum. Bu da daha fazla motive olmamı sağlıyor, kendimi iyi hissediyorum.

-24 yaşında bir voleybolcusun. Aslında sen kendini nasıl tanımlıyorsun? Kariyerinin hangi evresinde görüyorsun kendini?

Artık yaş olarak genç bir sporcu olduğumu düşünmüyorum ancak kendimi hala öğrenmeye, gelişmeye aç biri olarak görüyorum. Çünkü kaç yaşına gelirsem geleyim benim için başarı her zaman daha iyisini yapmak ve kendine yeni bir şeyler katmaktır. Tabii ki de herkesin hem hayatında hem de sporcu kariyerinde inişli çıkışlı dönemleri olabiliyor ve bu zamanlar tecrübe ve bakış açısının oluşmasını sağlıyor. Daha gerçekleştirmek istediğim hedeflerim var. Bunlardan biri de her sporcu gibi milli takımla olimpiyatlara katılmak. Yani yolun başındayım daha…Pes etmeden önüme gelen her türlü zorlukta hedeflerime ulaşmak için elimden gelenin en iyisini yapacağıma inanıyorum.

Şu anda kulüpsüz durumdasın. Gelecek sezonla ilgili planın ve hedefin nedir? Netleşen bir durum var mı? Yeni takımını duymamız mümkün olur mu senden?

Son birkaç haftadır takımla ilgili belirsizlikler vardı. Bu sezon için PTT forması altında ter dökeceğim.Takım olarak ve bireysel olarak hedeflerime ulaşmak için bana çok şey kattığına inandığım bir antrenörle çalışacağım için kendimi şanslı hissediyorum ve doğru seçim yaptığımı düşünüyorum. Hedeflerime ulaşmak için çok çalışmam çok ter dökmem gerektiğini biliyorum . Voleybol oynamayı çok özledim ve sabırsızlıkla sezonun açılmasını bekliyorum.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu