Genel HaberlerManşet

“Hazırlık için en az 3 – 4 hafta gerekli”

Eski milli voleybolcu Neslihan Demir Güler TRT SPOR Instagram hesabında Şeyda Şenürek’in sorularını yanıtladı. Güler liglerin tekrar başlamadan önce sporcuların 3 – 4 haftalık hazırlık süreci geçirmesi gerektiğini söyledi.

TRT SPOR Instagram hesabı spor dünyasının önemli isimlerini ağırlamaya devam ediyor. TRT SPOR’un bugünkü konuğu eski milli voleybolcumuz Neslihan Demir Güler’di. Neslihan Demir koronavirüs salgını nedeniyle evde zamanını temizlik yaparak yemek yaparak ve bol bol kitap okuyuyarak geçirdiğini söyledi.

Kariyerini bitirdikten sonra çok zorlandığını söyleyen Güler, “Kariyerimi bitirdikten sonra ilk zamanlar çok zordu önceden planlı programlı yaşıyorduk şuan öyle elimde program olmayınca aynı anda 3-4 kişiyle sözleşip unuttuğum zamanlar oldu. Normalde ben gideceğim yere çok erken giderim şimdi artık bir ajandam var neler yapacağımı planlayarak hareket ediyorum.”

“Maç izleyemiyorum kendimi kaybediyorum”

Voleybolu bıraktıktan sonra çok heyecanlandığı için maçları izleyemediğini belirten Güler, “Sahanın içinde olmak çok daha keyifli dışardayken kimin ne yapacağı belli değil ama sahanın içinde en azından ne yapacağını bildiğin için çok daha iyi ve rahat oluyorsun. O yüzden maç izleyemiyorum kendimi kaybediyorum çünkü kontrol ben de değil o zamanlarda.” diye konuştu.

“Alamayacağımız madalya yok”

Ertelenen Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda Milli Takımı da değerlendiren Güler, “2012 Olimpiyatlarında açılışta bayrağı ben taşıdım o gün saat geçmedi, erkenden giyindim bekledim bir de biz T harfi olduğu için açılışı da izleyemedik. O sıra düşünüyorum bayrak ağır mıdır allahım ne olur düşmeyeyim dedim çok şükür bayrağımızı taşıdım bu gurur verici bir andı. Şimdi olimpiyatlarda başına çok zor bir turnuva bizm grubumuz çok zor ama hepsi yendiğimiz takımlar maç final havasında geçecek eğer o düşünceyle çıkarsak alamayacağımız madalya yok diye düşünüyorum.”dedi.

“Kulüplerin durumu daha zor”

Lige verilen aranın ardından ne zaman başlayacağı ve sporcuların hazırlık süreçleri hakkında da konuşan Güler, “Çok zor olur profosyonel sporcular için, motivasyonunu sporcular toplasa da sahada ki durum çok başka devamlılık dayanıklılık çok başka bunu dışardan çalışarak yapmak çok mümkün değil en az 3-4 hafta hazırlık süreci gerekli sporcular için çünkü voleybol tekrar sporu bütün kızlarımız çalışıyor ama topu ellerine aldıktan sonra bir alışkanlığı kazanmak için en az 3-4 hafta gerekli diye düşünüyorum. Ligimizin durumu ile ne olacağına dair bir fikrim yok ama devlet büyüklerimiz bir karar verecektir duruma göre en az zararla biticektir lig. Biz de isteriz oynansın en azından play off heyecanını yaşamak isteriz. Bu sezonun şampiyonu belli olsun isteriz. Kulüplerin işi çok daha zor çıkmazdalar şu anda çünkü tüm kontratlar 31 mayısta bitiyor haziranda lig başlıyor deseler kim gelecek. Orada nasıl bir çözüm üretilecek nasıl bir yol izlenecek bir fikrim yok.” şeklinde konuştu.

Kaynak: TRT SPOR

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu