Genel Haberler

Hedef Abisi İle Milli Takıma Oynamak

Jose Miguel Gutierrez Suarez Abisinin Ayak İzlerini Takip Ediyor

Jose Miguel Gutierrez Suarez, Tunus’taki 2019 FIVB Erkekler U19 Voleybol Dünya Şampiyonası’nda Küba takımının liderlerinden biri ve fivb.com’a, erkek kardeşi Miguel David ile birlikte erkekler A milli takımında oynamayı hayal ettiğini söyledi.

Miguel David, Jose Miguel’den dört yaş büyük ve daha önce yaş kategorisi dünya şampiyonasında izini bıraktı. 2017 yılında U21 Dünya Şampiyonası’nda gümüş ve en iyi smaçör ödülünü kazanırken, U23 Dünya Şampiyonası’nda bronz ve en iyi smaçör ödülü kazandı bu nedenle 18 yaşındaki Jose Miguel’in önünde izleyeceği parlak bir örnek var.
Jose Miguel, “Kardeşimin ayak izlerini takip ediyorum” dedi. “Benden sadece dört yaş büyük. Her zaman onu yarışmada izlerim. Sık sık bana voleybol tekniklerimle ilgili özel tavsiyeler veriyor. ”
Ancak, her ikisinin de önlerinde örnek alacakları başka bir aile üyesi var. Büyükbabası Jose David Suarez, zamanında Küba erkek milli takımının bir üyesiydi ve ülkeyi 1980 Moskova Olimpiyat Oyunları’nda temsil etti. Anneleri ise 12 ve 16 yaş arasında voleybol oynadı.
“En büyük motivasyonum ailemden geliyor. Beni her zaman sıkı bir şekilde eğitmeye zorluyorlar ”dedi. “Erkek milli takımında erkek kardeşimle birlikte oynama arzumla da büyük ölçüde motive oluyorum.”
Bir şekilde, Jose Miguel’in hayatındaki her şey voleybolun etrafında dönüyor. En sevdiği oyuna romantik bir şekilde dahil olması bile! 17 yaşındaki kız arkadaşı Ellemay Santa Miranda da voleybol oynuyor. Bu yılki U20 Dünya Şampiyonasında Küba milli takımının liberosuydu.
“Her zaman birbirimize yardım ediyoruz. Oyun hakkında, antrenman hakkında konuşuruz. Birbirimizin hatalarına işaret ediyoruz ”dedi.
Jose Miguel, 12 yaşındayken voleybola başladı.
“Okulumda bir voleybol öğretmeni vardı. Okul arkadaşlarımdan daha uzun olduğumu gördü ve benden spor yapmamı istedi. Hatta aileme sormak için evimize geldi ve ben de böyle başladım. Ondan sonra özel bir voleybol okuluna gittim. 15 yaşında, elit bir ulusal voleybol okuluna başladım ve bugün hala oradayım ”dedi.
Bir gün İtalyan liginde oynamak istiyor, çünkü “dünyanın en iyisi”.
Jose Miguel, “Ama benim en büyük hayalim, büyük bir voleybol oyuncusu olmak – ilk önce benim için dünyanın en iyisi ve daha sonra da dünyanın en iyisi” dedi.

Bu durumda, Earvin Ngapeth’in idolü olması sürpriz değil.
Genç oyuncu “Oyunda birçok değişik yeteneği var” şeklinde açıkladı. “Benim gibi o da çok uzun değil ama, 1.94 cm’de, dünyanın en iyi oyuncularından biri. Oynama şeklini çok seviyorum. ”
Voleybolun dışında, Jose Miguel Neymar’a bakıyor, çünkü sadece dünyanın en iyi futbolcularından biri değil aynı zamanda en sevdiği bilgisayar oyunu FIFA Football’da karakterini beğendiği için. Bilgisayar oyunları oynamanın yanı sıra, Kübalı voleybolcu müzik dinlemekten hoşlanıyor ve hip-hop ile reggaeton hayranı. Küba’daki çoğu çocuk gibi, voleybol dışında biraz boş zaman bulduğu zaman bir beyzbol maçında da rahatlamayı seviyor.
Tunus’taki U19 etkinliği, Jose Miguel Gutierrez Suarez için ilk dünya şampiyonluğu etkinliği değil. Geçen ay Bahreyn’deki U21 Dünya Şampiyonasında Küba’yı temsil eden kadrodaydı.
“U21 Dünya Şampiyonaası’nda takımdaki en genç oyunculardan biriydim. Burada liderlerden biriydim ve sorumluluk almalıydım ”dedi. “Her iki dünya şampiyonasında da hedefimiz ilk sekize ulaşmaktı, ancak Bahreyn’de bunu başaramadık.”

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.