Plaj Voleybolu

Hedef Bir Sonraki Şampiyonluk

Anete Namike ve Varvara Brailko, Brno’da yeni U20 Avrupa şampiyonu oldular ve iki gün sonra kendi topraklarında EuroBeachVolley’de ilk maçlarını oynadılar. 18 yaşındaki Letonyalı yükselen yıldızlar, dün Jurmala’da başlayan uluslararası üst düzey etkinlikte önemli bir deneyim kazanma fırsatını kullanıyor.

İlk maçlarında önde gelen Çek ikilisi Barbora Hermannova / Marketa Slukova ile karşılaştılar. Düz set mağlubiyetine rağmen, genç Letonya takımı, yeni taçlandırılan U20 şampiyonlarını desteklemek için gelen taraftarlardan çok sayıda etkileyici oyun sergiledi. Maçlarından sonra Anete Namike, “U20 Avrupa Şampiyonasını kazandığımız için gerçekten mutluyduk, ancak büyükler turnuvası tamamen farklı bir seviyede. Hermannova / Slukova’da dünyanın en iyi takımlarından birine karşı çıkmak harika bir deneyimdi” dedi.

Her iki oyuncu da en büyük avantajlarının takım ruhu olduğuna dikkat çekiyor. “Üçüncü veya dördüncü yıldır birlikte oynuyoruz, bu yüzden birbirimize alıştık. İyi bir takım ruhuna sahibiz ve bu takımda olması gereken en önemli şeylerden biri.”

Plaj voleybolu Letonya’da çok popüler ve başarılı bir spordur, ancak anavatanlarında hayranlık duydukları kimseleri yoktur, çünkü savunan Avrupalı şampiyonlar Graudina / Kravcenoka’dan tamamen farklı bir tarzda oynadıklarını söyledikleri gibi ve çokturlar. daha kısa. Namike, “En sevdiğim oyuncu, çabukluğu ve savunma yeteneği nedeniyle Kanadalı Heather Bansley.”

İkisi de ebeveynleri sayesinde spora başlamaya karar verdi. Varvara Brailko, “Ailem salonda voleybol oynadı, bu yüzden yedi yaşındayken salonda voleybol oynamaya başladım. Daha sonra Plaj Voleyboluna geçtim,” diye itiraf etti Varvara Brailko. Namike, “Aslında ailem yüzünden başladım, ikisi de çok büyük Plaj Voleybolu hayranları, bu yüzden bana böyle bir fırsat olduğunu gösterdiler ve bu yüzden başladım” dedi.

Bugün EuroBeachVolley’de Alexandra Jupiter / Aline Chamereau’ya (FRA) karşı oynayacaklar ve bir sonraki turda tehlikede olacaklar. Daha ileriye bakarken, başka bir kupa kazanmayı planlıyorlar. “Şahsen hayallerimi kendim için saklamayı tercih ediyorum, ancak en yakın hedefimiz U19 Dünya Şampiyonasında bir şampiyonluk kazanmak.”

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu