Genel HaberlerManşet

Hedefi Sultanlar Ligi olan sosyal sorumluluk projesi: Bodrumspor

‘Hedefimiz Sultanlar Ligi’ ilkesi ile yola çıkan ve kurumsallaşma yolunda dev adımlar atan, Bodrum ilçesinin önde gelen şirketlerinin sponsorluklarını arkasına alarak amatör olarak kurulan takım, Bölgesel Lig kategorisinde şampiyonluk sevinci yaşamaya hazırlanıyor. Bodrum Belediyesi Bodrumspor A Kadın Voleybol Takımı, sezonu şampiyonlukla tamamlaması halinde 2. Lige çıkmayı başaran takım olacak.

Bodrum Belediyesi Bodrumspor Kulübü, “Bir ilçeyi tanıtmanın en iyi yolu spordur” diyerek Bodrum Belediyesi Bodrumspor Kulübü’nün voleybol şubesini Aralık ayında Belediye Başkanı AHMET ARAS bir basın toplantısıyla tanıtarak amaçlarının önce Sultanlar Ligi sonra da Avrupa Kupaları olduğunu ve en büyük amaçlarının Bodrum ilçesini sporla tanıtmak olduğunu belirtti.

Kulübün hedeflerini sıralarken önce Bölgesel Ligde şampiyon olup, 2. Lig2e yükselmeyi istediklerini dile getirildi. Kulüp, aynı zamanda Şampiyonluk hedefleri doğrultusunda yaptığı gönül transferleriyle  ön plana çıkmayı başardı. Takımda oynayanların çoğu yurt dışında ülkemizi temsil eden ve Milli Takımlarda görev yapmış oyunculardan kurulu bir takım. Başlarında da 20 sene Milli Takımlarımızda, 5 yıl Azerbaycan Milli Takımı ve ülkenin önde gelen kulüplerinde baş antrenör olarak  antrenörlük yapan Adnan Kıstak bulunuyor. Voleybol kariyerinde Milli Takım forması giyen Yeliz Başa, Deniz Hakyemez, Ülkü Burcu Genç, Ecem Şahin ve çeşitli takımlarda forma giyen Pelin Ecem Katılmış, İdil Ulusoy, Ecem İsfendiyaroğlu,  Bade Keskin, Egem Özgün ile birlikte Bodrum ilçesinin yerel takımlarında oynamakta olan genç voleybolcuları kadrosuna yer alıyor.

 

Deneyimli antrenör Adnan Kıstak, Bodrumspor şampiyonluk yarışında emin adımlarla ilerlerken Bodrum yarım adasının bir bütün olarak takıma sahip çıktığını; Muğla Gençlik Spor İl ve İlçe Müdürlüğü, Bodrum Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Eğitimi Müdürlüğü, ve  Bodrumspor’un destek verdiğini, kısa sürede gelen başarının sırrını ise vatandaşların takımı sahiplenmesi ve özverili ekip çalışmasına bağladı. Deneyimli antrenör, takıma inanan halk ile beraber daha büyük başarılara imza atacaklarını ifade etti.

Amaçlarının ilçeyi üst liglerde temsil etmek olduğunu ama asıl büyük amaçlarının kız çocuklarının spor yapabilmeleri için ücretsiz kurslar açarak her çocuğa spor imkanı sunmak; onların hayatlarına dokunabilmek ve burslar vererek eğitimlerine de katkı sağlamak olduğunu belirten Kıstak, ‘eğitimli, kültürlü sporcular yetiştirerek bunu da en iyi şekilde duyurabilmek için ünlü sporcuları bu projeye davet ettiklerini ve onların da bu farkındalık projesine katkı sağlamak için seve seve hiçbir menfaat gözetmeden katıldıkları için onlara da sonsuz teşekkürü şahsım ve ilçemiz olarak borç bilirim.’ dedi.

Bodrum Belediyesi Bodrumspor müsabakalar öncesi, Bodrum ilçesine gelen oyuncularını, Delfi Otel ve Bağ Evleri güzel bir şekilde ağırladı. Bodrum’da voleybol ile farkındalık oluşturmak, spor için gerekli maddi kaynakları artırmak ve gençlere yatırım yapmak amacında olan takım, Bodrum’daki büyük işletmelerin ve markaların,  Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın ve Bodrumspor Kulüp Başkanı Rıza Karakaya’nın desteklerini alarak turnuva haftası için var gücüyle hazırlandı.

Maçlardan önce,  bütün takım kondisyon antrenmanı için OXGEN Fitness Center’ da  kuvvet antrenmanın ardından Belediye Başkanı Ahmet Aras’ı ziyaret edere başarı dileklerini kabul etti.
Akşamında yine sponsor olan Berk Balık’ da takım yemeğinde bütünleşmeye başladılar.
Bodrumspor A Kadın Voleybol Takımı, ilk gün Aydın Belediyesi karşısında, rakip takım müsabakaya gelmediğinden maçı hükmen 3-0 kazandı.
Turnuvanın ikinci günü Bodrumspor Voleybol Takımı, Kuşadası Belediyesi ile oynadığı maçtan 3-0 galip ayrıldı.  Müsabakanın akşamında, takım sponsorlarından Torba Toka Hotel’de gün batımında, takım ve yönetim kadrosu ile birlik ve neşe içinde akşam yemeği yendi.
Sporcular, aynı zamanda ana sponsor  O’nail Güzellik Merkezinde el ve ayak bakımlarını yaptırarak güzelliklerini güzellik kattılar.
Organizasyonu 3. ve son günü Milas Belediyesi karşısında 3-0 ‘lık bir skor ve muhteşem bir voleybol şovuyla müsabakayı kazandıktan sonra tüm gençleri ve çocuklar sahaya indiler şölen havasında birinciliği kutladılar.
Bütün takım ve idari kadro, akşam yemeğini canlı müzik eşliğinde belediye tesislerinden olan TRAFO’da yedi. Ertesi gün, Bodrumspor Kulüp Başkanı Rıza Karakaya’nın davetiyle yat turunu katılarak, turnuvayı sona erdirdiler.

İşte Bodrumspor’u 2.Lig’e taşımayı hedeflemiş oyuncular:

Yeliz BAŞA milli oyuncu

Ülkü Burcu Genç Milli Oyuncu

Deniz Hakyemez – Milli Oyuncu

Ecem Şahin- Milli Oyuncu

Pelin Ecem Katılmış

Ecem İsfendiyaroğlu

İdil Ulusoy

Bade Keskin

Ayşenaz Şahin

Egem Özgün

Desen Derin Yıldırım

Eylül Doğan

Miray Başaran

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu