Hedefleri Tokyo Olimpiyat Oyunları

0
19

Alexander Huber ve Christoph Dressler, Avusturya’nın en iyi plaj voleybolu çiftlerinden biri ve şu anda FIVB Dünya Sıralamasında 47. Sıradalar. Ancak yine de gelecek yılki Olimpiyat Oyunları için belirlenen sıralamanın altındalar ve bunu Tokyo yolunda telafi etmeyi umut ediyorlar.

Ve hızlı bir şekilde rekabetçi voleybola geri döndüler.

“Avusturya’da her şey çok hızlı gitti. Rio 2016 olimpiyatlarına katılmış olan Huber ile bir gün antrenman yapıyorduk; dedi ve Bulgaristan’daki son Sofia Beach Pro Club Açılış uluslararası turnuvasında fivb.com’a verdiği demeçte, ertesi gün her şeyi kapattılar.

Karantinaya pek hazır değildim (bence Christoph benden daha hazırlıklıydı). Ancak bu haftalarda formda kalmak için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık. Aslında bütün günü ailemle ve çocuklarımla geçirerek harika zaman geçirdim. Çok fazla macera yaşadık! Bu gerçekten güçlü bir şekilde çıkmak için çok motive oldum ve tekrar mümkün olduğunda oynamaya hazırdım. Ve bence bununla iyi bir iş çıkardık. ”

Avusturya federasyonu, yenilikçi Şampiyonlar Kupası turnuvasıyla Haziran ayında plaj voleybolu takvimine yeniden başlar başlamaz, Huber ve Dressler sahadaydı ve gümüş madalya kazandılar.

27 yaşındaki blokçu Dressler, “Avusturya Kupası’nı üç hafta boyunca en iyi 12 takım için üç farklı yerde hızlı bir şekilde organize ettiği için Avusturya federasyonuna gerçekten minnettarız” dedi.

“Çok oyun oynadık. Sekiz maçtan yedisini kazanarak gerçekten iyi iş çıkardık. Finali Robin Seidl ve Philipp Waller’a kaybettik ve bu gerçekten sıkıcıydı. Erken rekabet etmeye başlamaktan mutluyduk. ”

Avusturyalı çift, FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu Temmuz ayı sonunda sahalara dönüp bronz madalya kazandığı Ljubljana 1 yıldızlı etkinliğe katılmaktan çekinmedi. Şubat ayında Phnom Penh 2-star’da gümüş kazandıktan sonra, şimdi iki 2020 Dünya Turu etkinliğinde iki madalya kazanarak rekoru kırdılar.

“Avusturya etkinliğinde de gümüş madalya aldık, bu yüzden madalya alma konusunda gerçekten iyi olmalıyız! Halihazırda birlikte birçok madalya topladık ve biraz daha fazlasını almak istiyoruz ”dedi Huber.

“İlk Dünya Turu turnuvasının geldiğini görünce ikimiz de oynamak istediğimiz konusunda anlaştık. Slovenya bize gerçekten yakın ve güvenli bir ülke, bu yüzden pandemiden gerçekten korkmadık. Bir COVID-19 testi yaptık ve uluslararası takımlara karşı tekrar rekabet ettiğimiz için gerçekten şanslı ve mutluyduk. Özellikle Clemens Doppler ve Alexander Horst’un katıldığı 1 yıldızlı güçlü bir turnuvaydı ”diye ekledi Dressler.

Daha sonra, 20.000 € ‘luk Sofia Beach Pro Club Açılış turnuvasında oynamak için Bulgaristan’a gittiler, burada en üst sıralarda yer alan takım ve şampiyonluğun favorileri oldular. Beşinci bitirmelerine rağmen, deneyimden memnun kaldılar.

“Eylül ayında CEV Avrupa Şampiyonası’na katılmaya hak kazandığımız için, mümkün olduğunca uluslararası rekabete alışmak ve bu COVID durumundaki tüm seyahatlerin nasıl çalışacağını test etmek, sadece Eylül ayında seyahat etmemiz gerektiğinde hazırlıklı olmak istedik. , ”Huber açıkladı. İyi bir rekabetti. Takımların listesini gördük ve çok sayıda güçlü takım vardı, bu yüzden kendimizi Avrupa Şampiyonlarından önce test etmek için mükemmel bir rekabet olduğunu düşündük. ”

“Burada inşa ettikleri şeyin gerçekten güzel olduğunu düşünüyorum. Bunu beklemiyordum, ama onu havuzda, kapalı spor salonuyla, yoga salonuyla ve sekiz plaj voleybolu sahasıyla gördüğümde, ki bu en çarpıcı şeydi, gerçekten güzel olduğunu düşündüm ”dedi Dressler. Turnuva mekanı olarak hizmet veren yepyeni Sofia Beach kompleksi. “Umarım Bulgarlar onu burada antrenman yapmak için kullanır ve uluslararası ekipler de onlara katılacaktır. Aşçı ve yemek de harika. Bu Bulgaristan’a ilk gelişim ve gerçekten iyi bir izlenim bırakıyorum. Güzel bir ülke.”

Huber ve Dressler, 20-23 Ağustos tarihleri arasında Baden’de kendi sahillerindeki bir sonraki Dünya Turu durağında görünecek.

“Geçen yıl gerçekten sıkı bir bronz madalya maçında podyumu kıl payı kaçırdık. Sonunda biz de biraz şanssızdık. Bu yüzden şimdi büyük hedefimiz Baden’de bir madalya kazanmak olacak, ”dedi Huber.

“Benim için Baden’de her zaman özel bir turnuva oldu, çünkü ilk ortağım o bölgedendi ve turnuvayı düzenleyen Baden Plaj Voleybolu Kulübü o zamanki ilk sponsorlarımızdan biriydi. Bana gerçekten gençken inandılar. Yıllar boyunca orada birçok arkadaşla tanıştım, bu yüzden geri dönüp onları her yıl tekrar görmek her zaman harika. ”

Xandi ve Christoph Temmuz 2018’de eşleştiğinden beri her iki oyuncu için de işler iyileşti. Dressler ilk madalyalarını Dünya Turunda kazanırken Huber, Tour’da tüm Dressler öncesi kariyeri boyunca olduğundan daha fazla podyum finişi (iki altın, iki gümüş, bir bronz) biriktirdi.

“Şu an için mükemmel bir takım olduğunu düşünüyorum, durum için … Ondan çok şey öğrenebilirim. Ve sanırım takıma çok fazla motivasyon ve yapı katıyorum ”dedi Dressler.

Tabii ki büyük hedef, gelecek yıla ertelenen Tokyo 2020.

Huber, “Kulağa ne kadar tuhaf gelse de COVID-19 bu konuda bize biraz yardımcı oldu, çünkü artık biraz geride kaldığımız için diğer takımlarda zemini düzeltmek için daha fazla zamanımız var,” dedi. “Amacımız, Continental Cup’ı geçebilmekti. Sürekli gelişiyoruz. Bu kış, birlikte tam antrenman yaptığımız ilk kıştı, çünkü yıllar önce yaralanmalarla ilgili problemlerimiz vardı. Bence bu takımda hala gelişme için çok yer var ve çok fazla potansiyel var. Bence birbirimize mükemmel bir şekilde uyuyoruz, iyi bir şans var ve umarım Tokyo’ya koşabiliriz. ”

Huber ayrıca, kendisi ve Robin Seidl sekizinci finale yükseldiği Rio 2016’daki ilk Olimpiyat katılımını anımsattı.

“Olimpiyat anılarım gerçekten harika. Oraya gittiğimde, ‘Tamam, şimdi buradayım ama ya iyi oynamazsam?’ Dedim. Ama formda olduğumuz ve iyi oynadığımız için gerçekten şanslıydık. Tüm sonuçlar doğru değildi; Bazı sıkı maçları kaybettik ama benim için en önemli şey Rio’daki maçlardan sonra ‘bu benim Olimpiyatlarda performans sergileme şansımdı ve iyi performans gösterdim’ diyebildim. takımı ve bir oyuncu olarak nasıl yaptım. Asla unutmayacağım bir deneyimdi. ”

Avusturya kar voleybol takımının bir parçası olarak Huber ve Dressler, FIVB Kar Voleybolu Dünya Turu hakkında da tarih yazdı ve ilk etkinlik olan Wagrain-Kleinarl’daki 2019 durağında altın madalya kazandı.

Bu gerçekten harika bir deneyimdi. Karda tekrar vurmak için bir sonraki şansımı şimdiden dört gözle bekliyorum, ”dedi Dressler. “Erkeklerle oynamak gerçekten eğlenceliydi. Gerçekten iyi organize edildiğini düşünüyorum. İnsanların tüm bu projeye çok fazla enerji harcaması hoşuma gidiyor. Ayrıca potansiyeli olduğunu düşünüyorum. Umarım spor, maruz kaldığı koronavirüsten hızla kurtulur ve dağlar açılır açılmaz yeniden başlar. Umarım Dünya Şampiyonasını organize etmeyi başarırlar. ”

Huber, “Kar voleybolu planlarımızın büyük bir parçasıydı” dedi. “Önümüzdeki yıl yapılacak Dünya Şampiyonasını büyük hedef olarak düşünerek bu kış Avrupa Şampiyonası’nda oynamak istedik. Bir buçuk yıl önce Wagrain’de gerçekten güçlü bir takımımız vardı ve kar voleybolunda da tam gaz gitmeyi planlıyorduk. Geri döner dönmez, karda yenilecek bir takım olacağımızı düşünüyorum. ”

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here