Genel Haberler

Hedefler Bir Bir Gerçekleşiyor

Efe Bayram, genç yaşına rağmen adından söz ettirmeye başladı. Halkbank forması giyerken, CEV Challenge Kupası’nda takımın iyi performansında çok önemli bir rol oynadı. Efe, voleybola olan tutkusuyla büyük hayaller peşinde gitmeye devam ediyor.

Efe, küçük yaştan beri voleybolun içerisinde. Dokuz yaşında okulda sınıf arkadaşlarıyla birlikte oynamaya başladı. Voleyboldan önce futbol oynuyordu, ama sonunda voleybola bir şans vermeye ikna oldu. Efe 15 yaşında Halkbank Ankara A takımına katıldı.

Takım arkadaşları ve koçları ona çok yardımcı oldular, her seferinde daha iyi olması için onu zorladılar! 2018/2019’da Şampiyonlar Ligi’nde oynadı ve turnuvanın en genç oyuncusuydu, bu onun için gerçekten önemli ve unutulmazdı.

Efe, Halkbank’ın o sezonki teknik direktörü Alberto Giuliani’yi asla unutmuyor.

Giulliani ona iyi ve büyük bir oyuncuymuş gibi davrandı. 15 yaşındaydı, ama onu yukarı çekmeye çalışırdı. Efe’ye çok güvendi ve Türkiye Ligi’nde ve Şampiyonlar Ligi’nde başlangıç ​​kadrosunda birçok maçta yer aldı.

Genç Milli Takımla Balkan Şampiyonası’nda Bosna Hersek’e karşı oynadığı bir maç aslında Efe için çok önemli bir maç oldu ve hayatını voleybola adamasına karar verdi.

Artık üst düzey takımın bir parçası olan Bayram ve takım arkadaşları, geçtiğimiz yaz #EuroVolleyM’de grup aşamasında Rusya’yı yenerek ve o zamanlar şampiyon olan Sırplara karşı başarıyı tekrarlamaya gerçekten çok yakın oldukları için oldukça etki yarattılar.

194 cm boyundaki Efe, voleybol idolü olan Michal Kubiak’a hayranlıkla bakıyor. Kubiak, onun için bir rol model. Aynı takımda da oynadılar, bu yüzden nasıl antrenman yaptığını, saha dışında nasıl olduğunu izleme fırsatına sahip oldu…

Polonyalı yıldız gibi Efe de yüksekleri hedefliyor. İki hayali var. En önemlisi olimpiyatlarda oynamak. Sonra diğeri İtalya’da oynamak. Muhteşem oyuncularla bu muhteşem ligin seviyesini gerçekten görmek istiyor.

Victoria Georgieva

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu