AvrupaManşet

‘Her final yeni bir heyecan’

24 Yaşında üçüncü kez Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu kazanmak isteyen VakıfBank’ın genç pasörü Cansu Özbay, CEV’e verdiği röportajda ‘VakıfBank’ta baskı ayrıcalık demektir, bunu nasıl yöneteceğimizi bilmemiz gerekiyor’ dedi.
Cansu Özbay, 2016 yılından beri VakıfBank’ın bir parçası ve kariyerinde üçüncü #CLVolleyW altın madalyası için oynamayı dört gözle bekliyor. Henüz 25 yaşını doldurmamış olmasına rağmen, genç pasör, kulübüyle birçok zafer kazandı. Başarılı bir kariyere sahip bir takıma katılmak, birçok genç oyuncu için ezici bir olasılık olsa da Cansu Özbay VakıfBank kültürünü benimsedi ve bunu Süper Final’de takımın avantajına kullanmayı dört gözle bekliyor.

Genç pasör, takımının bu sezon mücadele ettiği üçüüncü kupayı da kazanma şansına sahip. Cansu, 2016’da VakıfBank’a katıldığından beri Şampiyonlar Ligi’ni iki kez kazandı. Takımı 2017’de Treviso’da Final Four’da ve bir yıl sonra Bükreş’te başarılı oldu. Cansu, kulübe katıldığından beri en unutulmaz anlarından biri olarak adlandırdı. “Şahsen bana harika duygular ve deneyim getirdi” diye açıkladı.

‘Final oynama deneyimi, takımının olduğu kadar bireysel gücüdür’ diyen Özbay, VakıfBank’ın CEV Şampiyonlar Ligi’nde kazandığı dört altın madalyayı hatırlatıyor.

Cansu, “Finallerde oynamaya alışkınız. CEV Şampiyonlar Ligi’nde dört şampiyonluk kazanarak kendimizi kanıtladık. Bu takımın bir parçası olduğum için çok mutluyum. Takım olduğumuz için birbirimiz olmadan hiçbir şey başaramayacağımızı biliyoruz. Bireysel olarak çok tecrübe kazandım ve birçok şampiyonluk yaşadım. Dolayısıyla özgüvenim de arttı. Ancak her final yeni bir heyecan. Bunun için de çok heyecanlıyım. Umarım bir kez daha zafer kazanırız ve bundan zevk alırız. ”

Peki, Türkiye Kupası ve Türkiye Ligi’ndeki iyi performans, uluslararası alanda başarı elde etmek için daha büyük bir baskı oluşturdu mu? Aksine, yeni kupalar motivasyonlarını artırdığından, kazanma rutini Cansu ve takım arkadaşları için önemli. “Sloganımız” Daha Fazlası “dır. Her zaman daha fazlasını isteyen bir takımda oynuyoruz ve hepimiz bunun farkındayız. VakıfBank, oynadığı her yarışmada her zaman şampiyonluk için sahaya çıkıyor. Bu sonuçlar bizi sadece Süper Final için daha aç ve motive edebilir, çünkü bu sezonu üçlü kupayla bitirmek istiyoruz! ” dedi.

Baskı şu anda bir sorun değilse, pasör kulübe 20 yaşında katıldığında orada mıydı? VakıfBank’ın geçmişini çok iyi bilmek ve o yaşta bu seviyede voleybolla karşılaşmak, en yetenekli sporcular için çok zor olabilir. Kısa cevap evet olurdu, baskı oradaydı ama Cansu kesinlikle kucakladı.

“VakıfBank’ta oynamak büyük bir şans. Her oyuncu burada olmak ister. Üzerimde baskı vardı çünkü Avrupa’da ve dünyada büyük başarılara imza atan bir takıma geldim. Çok önemli, deneyimli oyuncular vardı. Bu beni daha çok çalışmaya motive etti. Beş yıldır dünyanın en büyük takımında oynamak harika bir duygu. Burada oynamak istiyorsan, baskıya karşı koyabilmelisin, çok çalışmalısın. VakıfBank’ta baskı ayrıcalık demektir. Nasıl yöneteceğimizi bilmemiz gerekiyor. ”

Cansu Özbay, sezonun en önemli bölümü öncesinde kuşkusuz büyük bir düşünce sergiliyor.  En sevdiği özellik olarak pasör olmanın çok özel bir unsurundan bahsetmesi sürpriz olmadı. “Pasör olmanın en sevdiğim yanı, özellikle kritik anlarda, bir saniyeden kısa sürede bir karar vermek” , diye açıkladı.
Bu kesinlikle 1 Mayıs’ta işe yarayacak!

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu