Genel Haberler

Her Yaştan İnsan #BeActive’e Çağrılıyor

2020 Avrupa Spor Haftası (EWOS), Avrupa Komisyonu tarafından her yıl Avrupa’daki insanlara aktif ve sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmeleri için ilham vermeyi amaçlayan girişimle günü başladı. Almanya, geçtiğimiz 1 Temmuz’da Avrupa Birliği Konseyi Başkanlığını devraldığından, 2020 için resmi başlangıç etkinliği Çarşamba günü Frankfurt’ta gerçekleştirildi ve böylelikle Avrupa çapında spor eylemleri ve girişimleriyle dolu bir haftanın havasını belirledi. Yeni koronavirüsün yayılmasını engellemek için birçok kısıtlama söz konusu.
Avrupa Spor Haftası’nın ve beraberindeki #BeActive kampanyasının lansmanı, Alte Oper’de, yani opera binasında düzenlenen bir etkinlikle, ’empoze edilen’ sağlık ve hijyen protokollerine tam uyum içinde Frankfurt’ta gerçekleşti.

Spor ve siyaset dünyasından pek çok VIP’nin yanı sıra, üç büyükelçi – TV sunucusu ve eski model Sonya Kraus, 2017 Dünya judo şampiyonu Alexander Wieczerzak ve Rio 2016 yatay çubuk Olimpiyat altın madalyası kazanan Fabian Hambüchen – etkin bir başlangıç için merkez sahneye çıktı.
Bu girişimde Avrupa Komisyonu’nun bir ortağı olarak CEV, Avrupa Spor Haftası’nı desteklemekte ve sağlıklı bir yaşam tarzına öncülük etmenin önemi konusunda farkındalık yaratarak ve iyi hisler yayan ulusal ve yerel etkinliklerin yapılmasını teşvik etmektedir.
Bu durum, koronavirüs zamanlarında daha da ön plana çıktı, birçok Voleybol ve Plaj Voleybolu oyuncusu dahil olmak üzere rutinlerini paylaşmak için sosyal medyayı kullanıyorlar ve takipçilerini özellikle bu yılın başlarındaki karantina sırasında güçlü ve sağlıklı kalmaya teşvik ediyorlar.

Bu nedenle sadece önümüzdeki hafta değil, yılın 365 günü bedeninizi, zihninizi ve ruhunuzu olabildiğince sağlıklı tutmak için sizi #BeActive’e davet ediyoruz!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu