Herkes voleybolcu olmak istiyor!

0
127

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Milli Takımlarımızla ilgili hurriyet.com.tr’ye özel açıklamalarda bulundu.

“REYTİNG SONUÇLARI BİLE İLGİYİ ANLAMAKTA YETERLİ”

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ise sabırlı, sistemli ve kurumsal yapıya önem veren bir kurum olarak büyük başarılara imza attıklarının altını çizdi.

Art arda gelen başarıların Türk halkının dikkatini çektiğini söyleyen Üstündağ, “Alınan reyting sonuçlarında bile artan ilgiyi gözlemleyebiliyoruz. Yurdun doğusundan batısına Türk voleyboluna verilen önem o kadar çok arttı ki; maçlara gelmek isteyen teyzelerimiz var, bize yazıyorlar devamlı. Siirt’te lastikten saha yapıp, spor yapmaya çalışan gençlerimiz vardı bizim. Tabii biz buralara ulaşıp gerekli desteklerini sağlıyoruz. ‘Ben bu kızları, sultanları görmek istiyorum’ diye yazanlar da oldu” diyerek ülkenin voleybol atmosferini anlattı.

“TOPLUM, FİLENİN SULTANLARI’NI BAĞRINA BASTI”

Üstündağ, “Toplum, Filenin Sultanları’nı bağrına bastı. Aldıkları başarılarla Türk kadınına idol oldular” dedi.

Önümüzdeki dönemde voleybola olan talepte yüzde 100’ün üzerinde bir artış beklediğini de ifade eden Üstündağ, “Bizim 6-12 yaş çocuklarının voleybolla bulaşması için ‘Fabrika Voleybol’ adından bir projemiz var. 33 merkezde yürüttüğümüz çalışmalarda gördük ki 4 aylık süreçte pandemiye rağmen yüzde 60 civarında bir talep artışı oldu” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here