Plaj Voleybolu

Hermannova Ve Slukova Geri Dönüyor

Barbora Hermannova ve Marketa Slukova FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu zirvelerine ulaşan bir ekip ve sinir bozucu bir kaç ay sonra zirveye geri dönüyorlar.

Eylül 2019’da, önde gelen Çek ikilisi, Çin Haiyang’daki kalifikasyon turnuvasında üçüncü olarak Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunlarına katılma şansı elde etmeyi az farkla kaçırdı.

Yılın başlarında, turnuvanın başlamasından günler önce Slukova’nın ayak parmağını kırması ile Hamburg 2019 FIVB Plaj Voleybolu Dünya Şampiyonası’ndan çekilmek zorunda kaldılar.

Barbora Hermannova ve Marketa Slukova kendi ülkelerinde Tipsport Beach Series 2020’ye katılıyorlar.

“Son derece üzgün ve kalbim kırıktı ” dedi Slukova o sırada. “Hayal kırıklığını şu an bile tanımlayamıyorum.

“10 yıl boyunca bir dünya şampiyonasına bir numara olarak seyahat etmek ve madalya kazanmak için elinden geleni yaptım. Bu yıl böyle görünüyordu ama sonra oldu. Koçum haklı, tehlikede çok şey var. ”

Bununla birlikte, ülkesi COVID-19 salgını sonrasında kısıtlamaları kaldırmaya başlayan ilk Avrupa ülkeleri arasında ve Tokyo 2021’de bir yer arayışlarını yeniden başlatabilirler.

Şu anda geçici FIVB Olimpiyat Sıralamasında 17. sıradalar ancak henüz hak kazanmak için gerekli sayıda turnuva oynamadılar.

Hermannova, “En son oynadığımızdan bu yana dokuz aylık boşluğu hissettiğimizi inkar edemeyiz” dedi. “Hala üzerinde çalışmamız gereken çok şey var.”

32 yaşındaki Slukova ve 29 yaşındaki Hermannova, Ağustos 2015’ten beri birlikte oynuyorlar ve Ekim 2015’te Türkiye’de Antalya Open’da kazandıkları zaferle Dünya Turu üzerinde bir etki yaratmaları uzun sürmedi.

Slukova, 2006’dan beri Krystina Kolocova ile oynuyordu ve birlikte iki FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu altın madalyası kazandı. Hermannova ise, 2010’dan itibaren bir Dünya Turu altını talep ettiği Martina Bonnerova ile birlikte idi.

İlk Dünya Turu altından bir yıldan az bir süre sonra ilk Olimpiyatları için bir takımda yer alan Slukova ikincisinde Londra 2012’de Krystina Kolocova ile oynadı.

Geç kaldılar ve Rio de Janeiro 2016 Olimpiyat Oyunlarının başlamasından bir aydan daha kısa bir süre önce Sochi’deki FIVB Dünya Kıta Kupası Olimpiyat Elemeleri’nde zafer kazanarak sunulan son iki yerden birini aldılar..

Rio’da grup aşamasından kontenjanla çıktılar ancak Rus çifti Ekaterina Birlova ve Evgenia Ukolova tarafından elendiler.

Ertesi yıl Slukova ve Hermannova, Dünya Turu’nda gelişmeye devam etti ve 2017’de gümüş ve bronz kazandı.

2018’de yükselişlerini devam ettirdiler ve Ostrava 4-Star’da kendi evlerinde ikinci kez altın madalyayı kaçırdılar. Bundan bir aydan fazla bir süre sonra Viyana’da podyumun zirvesinde yer alarak ilk 5 Yıldızlı altınlarını kazandılar.

Potansiyellerini gösterdiler ve ikinci Olimpiyat Oyunlarına birlikte katılabilirlerse, Japonya’nın başkentinde iz bırakabileceklerinden eminler.

“Bu konuda kendimi çok iyi hissediyorum,” dedi Slukova, o ve Hermannova beraber antreman yapmaya başladıktan sonra.

“Bağlantının olması için uzun zamandır birlikte oynuyoruz, bu yüzden iki gün veya iki ay olsun, bu aşamada önemli değil.”

Mevcut faaliyetlerinden bahseden Slukova, “Pandemi karantina zamanını birbirinden ayırarak geçirdik. Barbora Prag’dayken ben ABD Los Angeles’daydım. Fiziksel hazırlığa odaklandık, böylece oynama fırsatı ortaya çıkınca hazır olacağız.

“Fırsat, Mayıs ayının ortalarında Prag’a döndükten kısa bir süre sonra geldi, ana sponsorumuz Tipsport yükseldi ve federasyonumuzla birlikte beş duraktan oluşan ve beş haftada bir arka arkaya bir tur oluşturdu. İlk üç etkinlikte oynadık Son gerçek maçımızı sadece Eylül 2019’da oynadıktan sonra, bir mahkemeye çıkmak ve tekrar rekabet etmek gerçekten heyecan vericiydi.

“Son iki etkinlikten benim sağlık sorunlarım nedeniyle çekildik. Yaralanmadım ama hastalandım ve bu garip koronavirüs zamanında benden başka kimseyi tehlikeye atmak istemedik. Şimdi sahaya geri döndük, eğitim ve ulusal şampiyonamıza ve Eylül ayında Letonya’da gerçekleşecek Avrupa Şampiyonasına hazırlanıyoruz.

“Zorunlu rekabet molasını ve Olimpiyatların ertelenmesiyle kazandığımız ekstra zamanı, oyunumuzun üzerinde çalışmak için zamanımız olmayacak belirli bölümlerinde çalışmak için kullanmaya çalışıyoruz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu