AvrupaManşet

Ferhat Akbaş: ‘Hırvatistan Milli takımı olarak genç bir takımız’

Voleybol Dünya Şampiyonası’ndaki kura çekimi, beraberinde duygusal bir eşleşmeyi de getirdi.

A Kadın Milli takımımız 23 Eylül 15 Ekim tarihleri arasında Polonya ve Hollanda’da düzenlenecek şampiyonada Türk Baş antrenör Ferhat Akbaş’ın çalıştırdığı Hırvatistan’la aynı gruba düşmesi iki ülke voleybol camiasında da heyecan yarattı.
B Grubunda Polonya, Dominik Cumhuriyeti, Tayland, Güney Kore’nin yanı sıra karşılaşacağımız Hırvatistan maçında apayrı bir heyecan yaşanacak. Zira Hırvatistan Milli takımının Baş antrenörü Ferhat Akbaş.

DÜNYANIN TANIDIĞI TEKNİK ADAM

Son 7 yılda çeşitli Avrupa takımlarında Başantrenörlük yapan, Japonya milli takımında yardımcı antrenörlük yapan, Türkiye’ye döndükten sonra da Eczacıbaşı Dynavit takımının baş antrenörlüğüne getirilen Ferhat Akbaş, aynı zamanda Hırvatistan Milli takımının da Baş antrenörü.
İlginç eşleşmeyle alakalı olarak görüşünü aldığımız Ferhat Akbaş Hürriyet’e şunları söyledi:
“Tabii ki benim için çok heyecan verici bir eşleşme. Biz Hırvatistan Milli takımı olarak geleceğe yönelik kadro oluşturan genç bir takımız. Özellikle bu yaz geleceğin takımını yaratma adına büyük bir çaba içine gireceğim. Hırvatistan Rusya’nın turnuvaya katılamaması sebebiyle sırlamadan ilk takım olarak bu turnuvaya geldi. Dünya Şampiyonası’nda Türkiye’ye karşı oynamak içimde güzel hisler oluşturan pozitif bir eşleşme. Türk milli takımı ise grubumuzun favori takımı ve madalyanın en güçlü adayı. Benim için bir başka heyecan da maçların oynanacağı iki ülkeden biri olan Polonya da takım çalıştırdığım için voleybol seyircisi beni tanıması olacak. Bir çok açıdan keyifli bir şampiyona olacağına inanıyorum.

Haber: Süleyman Arat – Hürriyet

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu