AvrupaManşet

Hill: İki yıldır VakıfBank maçını bekliyoruz

Oynadığı son 63 maçtan galip ayrılan ve sezonu İtalya Şampiyonluğu ile taçlandıran Imoco’da artık tüm gözler VakıfBank ile oynayacakları Süper Final maçına çevrildi.

A. Carraro Imoco Conegliano takımının bu sezon Şampiyonlar Ligi’ndeki en başarılı 2. ismi olan Kimberly Hill, CEV’e verdiği röportajda VakıfBank maçını sabırsızlıkla çektiklerini belirtti.

Hill, sözlerine  ‘Elbette uzun bir sezon oldu. Ama yaklaşık iki yıldır Vakıf ile bu maçı bekliyorduk. İyi durumda olduğumuzu ve 1 Mayıs’ta elimizden gelenin en iyisini yapmak için sezonun bu son birkaç haftasını atmaya hazır olduğumuzu düşünüyoruz.’ diyerek başladı.

Şüphesiz, #SuperFinal de oynayacakları VakıfBank maçı, Kimberly için özel bir maç olacak, çünkü Conegliano’ya gelmeden önce VakıfBank’ta oynarken, 2017’de Conegliano karşısında Şampiyonlar Ligi Altınını kazanmıştı. “Eski bir takıma karşı oynamanın her zaman eğlenceli olduğunu düşünüyorum. . Özellikle Vakıf söz konusu olduğunda. Her zaman çok güçlüler ve elbette birçok oyuncu ve teknkik ekibi şahsen tanıyorum. Umarım bu randevu çetin ve  gerçekten eğlenceli bir maç olur. ”
Sadece Avrupa’daki değil, dünyanın dört bir yanındaki voleybol severler, Hilll’in gelecek planlarının ne olduğunu merak ediyorlar. Pandemiden önce, Olimpiyat Oyunlarından sonra yurtdışında oynamayı bırakacağını söylerken, “ Kariyerimle ilgili birçok konuda hala kararsızım ve bu Olimpiyat yılından sonra dinlenmek ve iyileşmek için biraz zaman ayırmayı umuyorum. Bu yüzden 1 Mayıs’taki bu son maç kesinlikle duygusal geçecek. Ayrıca, geçen sezonu hiçbir zaman tamamlayamadığımız için maç heyecanı uzun süredir artıyor. ” diyor.

Hill son olarak; “Bu altın madalyayı Conegliano’ya eve getirebilmeyi gerçekten çok isterim.”

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu