DünyaManşet

Hindistan Erkek Kulüpler Dünya Şampiyonası’na Ev Sahipliği Yapacak

2023 ve 2024 Yıllarında Erkek Kulüpler Dünya Şampiyonası’nda Ev Sahibi Hindistan

Volleyball World ve FIVB, Hindistan’ın profesyonel voleybol ligi olan RuPay Prime Volleyball League ile ortaklaşa olarak Hindistan’ın Erkek Kulüpler Dünya Şampiyonası’na iki yıl boyunca ev sahipliği yapacağını duyurdu. Ev sahibi ülke olarak, 2023 ve 2024’te RuPay Prime Voleybol Ligi’nin galipleri, İtalya, Brezilya, İran gibi dünyanın dört bir yanındaki en iyi voleybol uluslarının köklü kulüplerine karşı çok zorlu bir rekabetle karşılaşacakları turnuvada Hindistan’ı temsil edecek.

Kulüpler Dünya Şampiyonası, aynı zamanda Prime Volleyball League’nin de kurucu ortağı olan Hindistan’ın önde gelen spor pazarlama şirketi Baseline Ventures sponsorluğunda gerçekleşecek. Şampiyonalar 6-10 Aralık 2023 tarihleri ​​arasında oynanacak. Ev sahibi şehir önümüzdeki aylarda açıklanacak.

Turnuva, uluslararası voleybolun en iyilerini, sporun 2022’de RuPay Prime Voleybol Ligi’nin başlangıcından bu yana dikkat çekici bir yükseliş gördüğü Hindistan’a getiriyor. Ligin ilk sezonu yalnızca Hindistan’da toplam 133 milyon televizyon izleyicisi sayısına ulaşmayı başardı. Dijital platformlarda ise 84 milyondan fazla hayrana ulaştı.

20 yılı aşkın bir süredir Dünya Kulüpler Şampiyonası, dünyanın dört bir yanından en iyi profesyonel erkek kulüplerinin katılımıyla gerçekleşiyor. Dünya Şampiyonu ünvanı 350.000 USD’nin üzerinde değer taşıyor.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu